آسیب رسانه های آمریکا از ویروس کرونا، اختلال در جذب آگهی و دریافتی از برنامه های اجتماعی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، در آمریکا مردم به رسانه های محلی بیش از رسانه های ملی اعتماد دارند. بنابراین مردم تمایل دارند تا سازمان خبری منطقه ای و قدرتمند داشته باشند.

آسیب رسانه های آمریکا از ویروس کرونا، اختلال در جذب آگهی و دریافتی از برنامه های اجتماعی

صنعت اطلاع رسانی آمریکا به دلیل انتشار ویروس کرونا با آشفتگی روبرو شده و انتظار یک شوک مالی بزرگ را می کشد. این درست زمانی است که مردم به اطلاعات معتبر بیشتری برای مقابله با کرونا نیاز دارند.

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از خبرگزاری فرانسه، احتمالا تاثیرات منفی شیوع کرونا روی روزنامه ها بیشتر است. در طول دهه گذشته انتشار بیش از 2000 نشریه کاغذی در آمریکا متوقف شده و تعداد کارکنان اتاق های خبر به نصف رسیده است.

سازمان های خبری انتظار دارند در دوره رکود مالی ناشی از کرونا با افت جذب تبلیغات روبرو شوند. احتمالا روزنامه های آمریکایی در درآمدهای ناشی از آبونمان نیز به مشکل برخواهند خورد و بسکمک از مشترکان خود را از دست می دهند.

بخشی از درآمدهای تکمیلی رسانه ها به همایش ها و رویدادهای ملی و جهانی مرتبط است و با لغو این برنامه ها این بخش از درآمد نیز از بین خواهد رفت.

گابریل کان استاد روزنامه نگاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که فرایندهای مالی این صنعت را دنبال می کند در این باره می گوید: اگر رسانه شما به واسطه تبلیغات پشتیبانی می شود، به زودی وارد بحران مالی کوتاه مدت خواهید شد. این موضوع به هیچ وجه به نفع تجارت شما نیست.

به گفته او رسانه های محلی کوچکتر آسیب بزرگ و مستقیمی می بینند که به راحتی احیاء نخواهند شد.

دِ استرنجر هفته نامه رایگان سیاتل در این هفته از یک بحران قریب الوقوع سیستم مالی اش خبر داد و خوانندگانش تقاضای کمک مالی کرد. این روزنامه تاکید کرد: 90 درصد از درآمد ما از تبلیغات، هزینه های بلیط و رویدادهای داخلی است که در آن مردم به دلایل مختلف دور هم جمع می شوند اما اینک کرونا تمامی اجتماعات و در نتیجه درآمد ما را از بین برده است.

ارزش برجسته بحران

همزمان دامیان رادکلیف استاد روزنامه نگاری دانشگاه اورگن در این باره گفت: در عین حال این بیماری همه گیر می تواند فرصتی برای تغییر فرایند چند سال گذشته و اعتماد دوباره خوانندگان ایجاد کنند.

اپیدمی ویروس کرونا روی جذب آگهی و چرخه فروش روزنامه ها اثر گذاشته است. در دوره اوج نیاز مخاطبان به اطلاعات معتبر این موضوع آسیب بزرگی به اتاق های خبری به شمار می آید/ عکس: GETTY IMAGES/AFP

وی افرود: در زمان بحران های سلامت ملی و بین المللی، جوامع بیش از هر زمان دیگری به روزنامه نگاری معتبر و آگاهی نیاز دارند.

رادکلیف می گوید: برخی از آژانس های خبری دسترسی های غیررایگان و محدود خود را برای مشترکان به عنوان یک حرکت عام المنفعه حذف کرده اند.

استاد کالفرنیای جنوبی نیز موافق است که اینک لحظه ارزشمندی برای اتاق های خبری است تا بتوانند با مخاطبان ارتباط درست برقرار کرده و ارزش واقعی خود را نشان دهند.

جوزف لیخترمن مدیر و سرمقاله نویس استراتژی دیجیتال در موسسه لن فست که به مجموعه روزنامه های زنجیره ای فیلادلفیا اینکوایرر تعلق دارد در این باره گفت: چالش سازمان های خبری در پوشش این بحران به اندازه فرصت هایشان است.

وی اضافه نمود: در آمریکا مردم به رسانه های محلی بیش از رسانه های ملی اعتماد دارند. بنابراین شما تمایل دارید تا سازمان خبری منطقه ای قدرتمندی داشته باشید.

او گفت: در این شرایط سازمان های خبری برای گسترش پوشش اخبار تحت فشار قرار می گیرند و با وخیم تر شدن شرایط سلامت مسائل دیگری را خلق می کنند.

لیخترمن گفت: آنها در چنین شزایط مجبور به حفظ آژانس خبری، منابع مالی و حفظ سلامت کارمندان خود هستند.

اهمیت رسانه برای سلامت عمومی

برخی از تحقیقات حاکی از اهمیت رسانه برای مقابله با دوره اپیدیمی بیماری های واگیردار است.

سازمان های خبری در تلاش برای سلامت انجمن پرنده پارسی و پوشش اخبار مربوط به ویروس کرونا در جهان هستند/

عکس: خبرگزاری فرانسه

مطالعه سال 2018 اساتید دانشگاه کارولینای شمالی حکایت از اعتماد ارزیابان مرکز پیشگیری از بیماری ها به آمار رسانه های محلی در زمان شیوع بسکمک از بیماری ها دارد.

براساس این گزارش، مرکز پیشگیری از بیماری ها بر اخبار و هشدار رسانه های محلی متکی است و هشدارهای اولیه را از آنها می گیرد. این امر در مهار بیماری بسیار مهم است. از طرفی رسانه های اجتماعی در این زمینه کمتر قابل اعتماد بوده اند.

در این تحقیق آمده است: بسکمک از جوامع آمریکایی بدون سازمان های محلی خبری تبدیل به بیابان خبری شده اند.

کان استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در این باره می گوید: بحران به وجود آمده کرونا باعث تشدید فاصله برندگان و بازندگان صنعت اخبار شده و باعث ظهور قویتر ها می شود.

به گفته این کارشناس، در این فرایند قویترها پیش رفته و بازماندگان غربال می شوند.

--

بیشتر بخوانید:

رسانه های محلی، کارآمدترین رسانه در شرایط بحران

کرونا و بحران همیشگی سواد رسانه ای!

ادعای یک رسانه کره جنوبی: کرونا 180 نظامی کره شمالی را کشته

--

منبع: عصر ایران

به "آسیب رسانه های آمریکا از ویروس کرونا، اختلال در جذب آگهی و دریافتی از برنامه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب رسانه های آمریکا از ویروس کرونا، اختلال در جذب آگهی و دریافتی از برنامه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید