اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جایزه لیلی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، نتایج داوری مرحله اول جایزه لیلی تعیین شد و هیات انتخاب در نهایت 10 رمان را به عنوان کاندیداهای نهایی بیان کرد.

اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جایزه لیلی

به گزارش دبیرخانه جایزه ادبی لیلی، 200 عنوان در اولین دور جایزه به رقابت پرداختند و هیات انتخاب در نهایت 10 رمان شامل 7 عنوان رمان حرفه ای و 3 عنوان در بخش کار اول را به عنوان راه یافتگان به مرحله نهایی انتخاب کردند.

اسامی این 10 رمان (به ترتیب حروف الفبا) به توضیح زیر است:

بخش حرفه ای:

آخرین روز زمستان/ زهرا اسماعیل زاده/ نشر برکه خورشید

انار ترش/ سمیرا سیدی/ نشر سخن

به خیالم/ مرضیه قنبری/ نشر سخن

به ساز دلم/پروانه شفاعی/ نشر شادان

تب یخ/زهرا احسان منش/ نشر صدای معاصر

کوچه دلگشا/ آزیتا خیری/ نشر علی

یاس مجنون/ الناز محمدی/ نشر برکه خورشید

بخش نوقلم:

برج کبوتر/ فریبا حاتمی/ نشر برکه خورشید

یلدای بی انتها/ زکیه اکبری/ نشر علی

یه نفر مثل تو/ ویدا چراغیان/ نشر آئی سا

اسامی داوران مرحله نهایی به توضیح زیر است:

شهلا آبنوس

شهره احدیت

علی الله سلیمی و پوران درخشنده به عنوان عضو افتخاری هیات داوران.

جایزه ادبی لیلی نخستین جایزه در عرصه رمان عاشقانه فارسی است و برگزاری آن اولین فعالیت انجمن نوپای نویسندگان عامه پسند در عرصه عمومی محسوب می گردد. به گفته تکین حمزه لو، دبیر جایزه، در کشورهای دیگر مرسوم است که برای تمام ژانرهای ادبی جایزه ای به بهترین آثار تعلق بگیرد تا هم مخاطبان از بهترین کارهای منتشرشده در آن ژانر باخبر شوند و هم نویسندگانی که کار خوبی ارائه نموده اند، تشویق شوند. جایزه لیلی نیز با توجه به نبود جایزه ای ادبی برای رمان های عاشقانه فارسی راه اندازی شده است. دلیل انتخاب نام لیلی برای این جایزه پربسامد بودن آن به عنوان یکی از عشاق در ادبیات فارسی و همین طور خوش آوایی آن بوده است.

تاریخ برگزاری مراسم انتهای نخستین دوره جایزه ادبی لیلی روز 29 بهمن 1398 اعلام شده است. در چند سال اخیر، روز 29 بهمن، به دلیل نسبت تاریخی آن با جشن سپندارمذگان، روز عشاق ایرانی نام گرفته است. در مراسم اختتامیه جایزه، از 2 برنده منتخب در بخش حرفه ای و نوقلم تقدیر به عمل می آید. در ماه های آینده بخش سومی به جایزه اضافه خواهد شد که جزییات آن بعدا اعلام می گردد. حمایت اقتصادی این جایزه را نشر هوپا (کودک و نوجوان) به عهده گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جایزه لیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جایزه لیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید