استاندار تهران تاکید نمود: لزوم حفظ بی طرفی در برگزاری انتخابات سال جاری

به گزارش انجمن پرنده پارسی، استاندار تهران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در اسفند ماه، گفت : همه عوامل اجرایی در جهت صیانت از کارایی مردم باید بی طرفی را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار تهران تاکید نمود: لزوم حفظ بی طرفی در برگزاری انتخابات سال جاری

به گزارش انجمن پرنده پارسی، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین میان دوره ای خبرگان رهبری استان تهران، گفت : بی تردید بزرگترین رویداد سیاسی امسال، انتخابات امسال است که دوم اسفندماه با حضور مردم تجلی پیدا خواهد نمود. همچنین انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در استان تهران باید برگزار گردد که در راستای اجرای این مهم باید آماده برگزاری این دو انتخابات باشیم.

وی اظهار کرد: در برگزاری انتخابات حدود پنج فاکتور از اهمیت بسزایی برخوردار است. قطعا کوشش برای مشارکت حداکثری مردم ، قدرت چانه زنی نظام برای مطالبه گری را بیش از پیش فراهم می نماید و به عنوان یک پشتوانه محسوب می گردد و مشروعیت نظام نیز از این طریق تقویت می گردد.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: البته تحقق این اهداف چند پیش شرط دارد که به عنوان نماینده دولت و مجری انتخابات باید فضا را برای همه کسانی که دل در گرو نظام دارند و اصل نظام ولایت فقیه و قانون اساسی را پذیرفته اند برای حضورشان در انتخابات فراهم کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: متاسفانه در ادوار گذشته، یعنی ظرف 10 دوره انتخابات میانگین حضور مردم در انتخابات 60 درصد بوده است، اما در استان تهران این آمار 47 درصد بوده است که نشان دهنده این است که باید برای انتخابات امسال کوشش و تحرکی مضاعف داشته باشیم و در جهت ترویج و ترغیب مردم برای شرکت در انتخابات گامهای موثری برداریم.

محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود، با تاکید بر لزوم توجه به امنیت انتخابات، یادآور شد: باید شرایط را برای حضور پر رنگ مردم سهل الوصول کنیم البته آموزش نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. به شکلی که باید همه کسانی که سر صندوق ها هستند، اعم از بازرسان و ناظران ، آموزش های لازم را دیده باشند و حتی برای کاندیداهای انتخابات نیز این آموزش ها ارائه گردد.

استاندار تهران در خاتمه و در عین حال اصل اساسی دیگر برگزاری این انتخابات را بی طرفی عوامل اجرایی بیان کرد و در این رابطه، شرح داد: هر یک از ما نگاه و نگرش سیاسی داریم، اما آن چه که از ما توقع دارند این است که حفظ بی طرفی ما به عنوان مجری انتخابات تا آخرین لحظه حفظ گردد و این موضوع باید درعمل و صحبت های ما نمود پیدا کند. باید این موضوع را به باور برسانیم و اطمینان و اعتماد همه را به دست آوریم تا امانتی که در دست ما است به نحو احسن از آن پاسداری کنیم که این همان صیانت از آرای مردم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استاندار تهران تاکید نمود: لزوم حفظ بی طرفی در برگزاری انتخابات سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار تهران تاکید نمود: لزوم حفظ بی طرفی در برگزاری انتخابات سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید