استفاده از پهپادها برای از بین بردن علف های هرز

به گزارش انجمن پرنده پارسی، دولت کلمبیا قصد دارد برای ردیابی و از بین بردن علف های هرز مزارع، از پهپادها استفاده کند.

استفاده از پهپادها برای از بین بردن علف های هرز

به گزارش انجمن پرنده پارسی و به نقل از گیزمودو، دولت کلمبیا در حال آزمایش پهپادهای کنترل از راه دور برای ردیابی و از بین بردن علف های هرز است.

بار مفید این پهپادها، گلیفسات (glyphosate) است که یک علف کش قوی محسوب می گردد. علف کش، ماده ای است که برای از بین بردن علف های هرز به کار می رود. تاکنون، 10 پهپاد مورد آزمایش قرار گرفته اند و در آزمایش های ابتدایی موفق شدند علف های هرز صدها جریب زمین کشاورزی را از بین ببرند. دولت کلمبیا امیدوار است پهپادها نسبت به روش های سنتی، عملکرد بهتری داشته باشند.

پهپادها در مقایسه با روش های قدیمی، می توانند در ارتفاع دو پای محصولات پرواز نمایند و گلیفسات را با تراکم کمتری روی محصولات بپاشند. ایوان دوکه (Iván Duque)، رئیس جمهور کلمبیا در مصاحبه ای گفت: دقت پهپاد هنگام پرواز در ارتفاع کم، امکان آسیب زدن به محصولات را کاهش می دهد.

کلمبیا بین سال های 2001 تا 2012، به خاطر سیاست های تهاجمی هوایی، با کاهش شدید محصولات کشاورزی روبرو شد. از آنجا که سازمان بهداشت جهانی، در مورد سرطان زا بودن گلیفسات هشدار داده بود، استفاده از آن در دولت پیشین، ممنوع شد اما این کار، به کاهش چشمگیر محصولات انجامید.

با وجود انجام شدن آزمایش پهپادها، گزارش ها حاکی از این هستند که دوکه، نگران افزایش برخورد میان نیروهای پلیس و کشاورزان است. پرواز پهپاد در ارتفاع کم، به معنای احتیاج به ماموران و اپراتورهای بیشتر است و این موضوع می تواند به برخورد میان طرفین منجر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استفاده از پهپادها برای از بین بردن علف های هرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پهپادها برای از بین بردن علف های هرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید