افشاگری مجری زن الجزیره از آزار و اذیت عربستانی ها به خاطر پرونده خاشقجی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مجری شبکه الجزیره از آزار و اذیت های عربستان به دلیل انتشار یک ویدئو درباره جمال خاشقجی پرده برداشت.

افشاگری مجری زن الجزیره از آزار و اذیت عربستانی ها به خاطر پرونده خاشقجی

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از ایسنا، روزنامه القدس العربی گزارش داد که غادة عویس، مجری الجزیره که یکی از اصحاب رسانه لبنانی است در صفحه خود در توییتر نوشت: ادامه سیاست تهدید و ارعاب نه تنها مفید نیست که یک اقدام احمقانه و ویژگی کشورهای محاصره کننده است. من بارها در معرض تهدید و ارعاب و شایعات قرار گرفته ام. بارها تلاش هایی برای هک کردن موبایل، کامپیوتر و ایمیلم صورت گرفت. این نظام های احمق به چه چیزی رسیدند؟

اخیرا ویدیویی از عویس منتشر شد که درحال خواندن یک خبر در شبکه الجزیره درباره اظهارات یاسین اوکتای، معاون رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه بود. اوکتای گفته بود ویزای جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی که توسط ریاض در کنسولگری این کشور در استانبول ترور شد چند روز قبل از ترورش در منزلش در واشنگتن ناپدید شده بود و وی زمانی که به سفارت عربستان در واشنگتن رفت از دریافت یک تماس تلفنی از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان غافلگیر شد. محمد بن سلمان از وی خواست به عربستان بازگردد. وی زمانی که به منزلش بازگشت ویزایش را یافت و فهمید که این یک عملیات برنامه ریزی شده برای مجبور کردنش به رفتن به سفارت و صحبت با بن سلمان بوده است.

بعد از انتشار این ویدئو عویس در معرض حملات گسترده ای قرار گرفت که زندگی شخصی وی را هدف قرار داد. همچنین هشتگی با عنوان خفاش غادة عویس در صدر لیست ترندهای عربستان در توییتر قرار گرفت.

فعالان عربستانی مواضع مختلفی درباره غادة عویس اتخاذ کردند. هیلة المشوح، نویسنده عربستانی به شدت از وی انتقاد کرد و گفت: عویس از فوبیای بیگانگی و طردشدگی رنج می برد و تجارب دردناکی داشت. برای همین آشفته و افسرده است و علیه عربستان و رهبران آن شعار می دهد. آرام باش عربستان کشور بزرگی است و تو صرفا یک ابزار برای یک بازی خنده دار هستی!

اما عبدالرحمن اللاحم، وکیل و فعالی عربستانی با عویس همدردی کرد و گفت: من با غادة عویس اختلاف نظر دارم اما اختلافمان سیاسی است و نباید آن را وارد مسائل شخصی کرد.

عویس در واکنش به این حملات گفت: روش مگس های سایبری کشورهای محاصره کننده در ترساندن و تهدید انجمن پرنده پارسی و مقابله با آزادی بیان مضحک است.

منبع: همشهری آنلاین

به "افشاگری مجری زن الجزیره از آزار و اذیت عربستانی ها به خاطر پرونده خاشقجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری مجری زن الجزیره از آزار و اذیت عربستانی ها به خاطر پرونده خاشقجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید