افشای برنامه سری عملیات ویژه آمریکا با سقوط یک پهپاد جدید

به گزارش انجمن پرنده پارسی، یک سایت آمریکایی ویژه مسایل نظامی امروز (چهارشنبه) در گزارشی فاش کرد، سرنگونی یک فروند پهپاد متعلق به برنامه استقامت طولانی عملیات ویژه آمریکا، این مدل از پهپادهای سری را که از نوع بسیار بی صدا هستند، فاش کرد.

افشای برنامه سری عملیات ویژه آمریکا با سقوط یک پهپاد جدید

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری المعلومه، سایت آمریکایی وار زون ویژه مسایل نظامی امروز در گزارشی گفت: ارتش آمریکا پیشتر تاکید کرده بود که فرماندهی عملیات ویژه مشترک و محرمانه و یا دیگر تشکل های دولتی آمریکا که با آن همکاری می کنند، نوع جدیدی از پهپادها را در خاورمیانه به پرواز درآورده اند که به گونه ای بی نهایت آرام و بی صدا طراحی شده اند، جزئیات محرمانه این پهپادها پس از سقوط یکی از آن ها در سال گذشته میلادی در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل برملا شد.

این سایت اضافه کرد: طبق گزارش منتشر شده از سقوط یکی از این پهپادها در تاریخ 24 ژوئیه 2020 در اربیل، این پهپاد به گونه ای طراحی شده که توان پرواز بلند مدت را داشته باشد و طبق اعلام نیروی هوایی آمریکا هزینه تولید آن حدود 3.4 میلیون دلار است و در این حادثه کاملا از بین رفته است.

این سایت در ادامه گفت: جزئیات بیشتری از این پهپاد منتشر نشده و تنها اعلام شده که پهپاد سقوط کرده متعلق به دولت آمریکا است و در زمان وقوع حادثه توسط یکی از کارمندان شرکت خدمات فناوری تی اس سی هدایت می شد. این پهپاد امکان پرواز تا ارتفاع 30 هزار پایی را داشته و می تواند 30 ساعت متوالی در این ارتفاع باقی بماند و 2800 مایل پرواز کند، همچنین این پهپاد دارای حسگر و تکنولوژی موسوم به لیدر است که امکان تصویربرداری با لیزر و شناسایی تجهیزات موجود در اعماق خاک از جمله سیستم های انفجاری و انبارهای اسلحه را فراهم می کند.

در ادامه گزارش یاد شده آمده است: معین نیست این پهپاد قبل از سقوط در کجا پرواز می کرده، اما حدود هفت تا 10 ساعت در حال پرواز بوده است.

منبع: فرارو

به "افشای برنامه سری عملیات ویژه آمریکا با سقوط یک پهپاد جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای برنامه سری عملیات ویژه آمریکا با سقوط یک پهپاد جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید