الون ماسک از تراشه خوانش مغز رونمایی کرد

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از پرس اسوسیشن، الون ماسک از نسخه جدید تراشه خوانش مغز رونمایی کرد که امیدوار است در آینده به افرادی با اختلالات عصبی یاری کند.

الون ماسک از تراشه خوانش مغز رونمایی کرد

این تراشه هم اکنون در یک خوک ایمپلنت شده است. مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس و تسلا این تراشه را در رویداد استارت آپ نورالینک به نمایش گذاشت. همچنین به نظر می رسد این شرکت تصمیم دارد نیروی انسانی جدید استخدام کند.

در این مراسم ویدئویی ماسک نمونه اولیه دستگاه را نشان داد که به اندازه یک سکه عظیم است و در آینده می توان آن را داخل جمجمه فرد ایمپلنت کرد. همچنین در این مراسم ماسک به 3 خوک اشاره نمود که این تراشه در بدن یکی آنها ایمپلنت شده است.

او در این باره گفت: همانطور که می بینید این یک خوک کاملا سالم و خشنود است.

به گفته ماسک این ایمپلنت ها دوماه قبل در بدن خوک نصب شده است. همچنین مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس، این تراشه را یک فیت بیت(دستبند هوشمند رصد سلامتی) برای مغز نامید است که سیم های ریزی دارد.

پیش ازاین نورالینک اعلام نموده بودبه دنبال تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا برای پروژه مذکور است.طی این پروژه محققان یک ایمپلنت کوچک با بیش از 3 هزار الکترود ساختند که به رشته هایی انعطاف پذیر به اندازه یک دهم موی انسان متصل است و می تواند حدود هزار عصب را رصد کند.

همچنین الون ماسک در این مراسم تایید کرد هدف اصلی شرکت نورالینک توسعه تراشه برای یاری به افرادی است که نخاع آنها به شدت آسیب دیده است. اتراشه مذکور در حرف زدن، تایپ کردن و حرکت بااستفاده از امواج مغزی به آنها یاری می نماید.

همچنین در این مراسم ماسک از برنامه نویسان، مهندسان و به خصوص افرادی با سابقه اختراع دستگاه ها خواست برای استخدام به این شرکت مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "الون ماسک از تراشه خوانش مغز رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الون ماسک از تراشه خوانش مغز رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید