انتخاب دبیر تئاتر فجر توسط شورای سیاستگذاری، کسی استقبال نمی کند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت انتخاب و معرفی دبیر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، به خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه جشنواره بین المللی تئاتر فجر آیین نامه دارد، بعد از سرانجام جشنواره سی و هفتم باید گزارش ارزیابی این دوره در شورای سیاستگذاری جشنواره مطرح گردد و در شورا در مورد انتخاب و معرفی دبیر دوره سی و هشتم، نتیجه گیری گردد.

انتخاب دبیر تئاتر فجر توسط شورای سیاستگذاری، کسی استقبال نمی کند

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر تا انتها امسال دبیر دوره سی و هشتم را انتخاب و معرفی خواهد نمود؟ یادآور شد: کوشش می کنیم که در نزدیکترین زمان ممکن جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره را برگزار و گزارش ارزیابی دوره سی و هفتم را ارائه دهیم تا هر چه زودتر درباره انتخاب و معرفی دبیر جشنواره سی و هشتم انجام گردد.

کرمی در ادامه سخنان خود متذکر شد: یکی از ایراداتی که همواره به درستی به جشنواره تئاتر فجر گرفته شده، انتخاب دیرهنگام دبیر جشنواره است. این انتخاب دیرهنگام کار دبیر را سخت می نماید، درست است که جشنواره از فراخوان آغاز می گردد ولی دبیر احتیاج دارد که در آرامش و با فراغت به ارزیابی و برنامه ریزی برای تدوین فراخوان و برگزاری جشنواره بپردازد. متأسفانه ما همواره زمان را از دست داده ایم و امیدوارم این بار انتخاب و معرفی دبیر جشنواره سی و هشتم سریع تر اتفاق بیفتد.

مدیرکل هنرهای نمایشی توضیح داد: دبیری جشنواره تئاتر فجر کاری نیست که کسی از آن استقبال کند و در دوره های گذشته نیز شاهد بودیم که دبیران دوره های مختلف از تمدید حضور خود برای دوره بعدی پرهیز می کردند، همچنین انتخاب فردی که مورد اجماع نظر هنرمندان باشد نیز سخت است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 27 سال است که به شکل های مختلف درگیر برگزاری جشنواره تئاتر فجر هستم و با تمام جزییات و ضرورت ها، موانع و مسائل آن آشنا هستم، یادآور شد: نادر برهانی مرند توفیق بسیاری در برگزاری جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر داشت و در کنار نقاط قوت متعددی که این دوره از جشنواره داشت، ضعف هایی نیز به چشم می خورد که طبیعی است. من شاهد بودم که برهانی مرند با توجه به بضاعت اقتصادی موجود، تمام کوشش خود را کرد که جشنواره ای با کمیت و کیفیت بالا برگزار کند.

کرمی در انتها سخنان خود تأکید کرد: باید طبق آیین نامه جشنواره برای انتخاب دبیر جشنواره سی و هفتم اقدام گردد و در اولین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره در این خصوص تصمیم گیری می گردد که تمام کوشش مان این است که این جلسه و انتخاب در ایام باقیمانده سال 97 باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتخاب دبیر تئاتر فجر توسط شورای سیاستگذاری، کسی استقبال نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب دبیر تئاتر فجر توسط شورای سیاستگذاری، کسی استقبال نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید