ایجاد 7300 فرصت شغلی از محل اشتغال پایدار روستایی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، سیدابوالفضل رضوی ظهر امروز در نشست آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در مناطق محروم و روستایی استان های شمال غرب کشور گفت: حدود 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی تاکنون پرداخت و حدود 5 هزار میلیارد تومان نیز قرارداد در این زمینه منعقد گردیده است.

ایجاد 7300 فرصت شغلی از محل اشتغال پایدار روستایی

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در خصوص توسعه مناطق محروم و روستایی کاری کرد کارستان که در هیچ دولتی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی انجام نگردیده بود.

رضوی ادامه داد: در این دولت لایحه دوفوریتی برای اشتغال روستائیان و عشایر با موضوع برداشت معادل ریالی 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای پرداخت وام تک رقمی به مجلس ارائه و این مهم با اجازه رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شد.

رضوی گفت: در این راستا برای روستاها و مناطق عشایرنشین مرزی وام با کارمزد چهار درصد و روستاهای غیرمرزی تسهیلات با کارمزد 6 درصد پرداخت می گردد.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات از محل بانک سینا با کارمزد هشت درصد برای اشتغال روستائیان، گفت: همچنین پرداخت تسهیلات از طریق بانک پارسیان از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید در این ارتباط است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اضافه کرد: تاکنون از محل بانک سینا 900 میلیارد تومان پرداخت و حدود یک هزار و 300 میلیارد تومان قرار داد منعقد گردیده، ولی از محل بانک پارسیان پرداخت زیادی انجام نگردیده است.

وی اضافه کرد: تا به امروز از محل اشتغال پایدار روستایی حدود 53 هزار و از محل بانک سینا نیز 7 هزار و300 نفر فرصت شغلی ایجاد گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد 7300 فرصت شغلی از محل اشتغال پایدار روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 7300 فرصت شغلی از محل اشتغال پایدار روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید