برخورداری 89 درصدی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از آب شرب

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 1641 روستای استان 979 روستا با جمعیت 29 هزار و 600 نفر معادل 89 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند.

برخورداری 89 درصدی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از آب شرب

به گزارش خبرنگار انجمن پرنده پارسی، فیض اله پاسره در جمع انجمن پرنده پارسی اضافه نمود: از مجموع کل روستاهای استان تنها 722 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارند .

وی با اشاره به پروژه های هفته دولت اظهارکرد: 12 پروژه با اعتباری قریب به 80 هزارمیلیون ریال در هفته دولت کلنگ زنی و افتتاح می گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت سلامت آب، گفت: بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه آب روستایی کشور با اعتبار 20میلیارد ریالی با قابلیت انجام آزمایش های میکروبی و شیمیایی و موضوعات تحقیقاتی راه اندازی و بهره برداری شد.

پاسره ضمن بیان اهمیت استفاده از تکنولوژی های روز برای افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات، توضیح داد: قرائت آنلاین قبوض، صدور و واریز وجه در لحظه را در سال 96 با هدف اصلاح برخی ایرادات سیستم دستی گذشته و البته بهبود قابلیت پیگیری و مرتفع شدن گلایه مندی های مردمی در مدار بهره برداری نهاده شد.

وی ادامه داد: امروز شاهد رونمایی از نوین ترین سیستم مکان یابی تاسیسات(web GIS) در آب و فاضلاب روستایی هستیم، این سیستم علاوه بر اینکه ابرزاری برای بهبود مدیریت است، دسترسی ما به اطلاعات تاسیسات و ارائه آن به سایر سازمان ها را بدون احتیاج به زمان و مکان خاص به صورت الکترونیکی فراهم آورده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان نمود: استفاده از انرژی های پاک و محصولات کم خطر نیز در سالهای اخیر به جد مد نظر بود، در این راستا اولین سیستم فراوری برق با استفاده از پنل خای خورشیدی با قابلیت ذخیره برق با اعتباری قریب به دو میلیارد و 500 میلیون ریال عملیاتی شد که پیش بینی ما صرفه جویی سالانه 700 میلیون ریال در شرکت است.

پاسره اعلام کرد: سیستم نوین گندزدایی آب نیز از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی در سالهای اخیر بود، در این سیستم به جای کلر که مشکلاتی به ویژه برای نگهداری آن وجود دارد از الکترولیز نمک طعام به عنوان روشی بی خطر برای فراوری کلر در فرایند سالم سازی استفاده می گردد و هم اکنون قریب به 30 دستگاه الکترولیز نمک طعام در نقاط مختلف استان راه اندازی گردیده است.

وی تاکید نمود: در محورهای اقتصادی و توسعه بخش خصوصی هم اقدامات خوبی شد، تمامی خریدها به واسطه افزایش سرعت و کیفیت و البته بستن گلوگاه های فساد به بخش خصوصی واگذار شد، از طرفی بخشی از اقدامات بالا نیز مستقیماً در کاهش هزینه ها و بهبود خدمات به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه نمود: در زمینه تکریم ارباب رجوع به عنوان اصلی ترین پایه و رکن پایداری شرکت های خدمات رسان، علاوه بر راه اندازی میز خدمت، سامانه های ارتباط مستقیم از جمله سامانه پیامکی 5000464690 و ارائه خدمات الکترونیکی در وب گاه ما به نشانی www.abfar-kb.ir در اختیار علاقمندان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برخورداری 89 درصدی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از آب شرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورداری 89 درصدی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از آب شرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید