آنالیز موضوع مهریه در کمیسیون حقوقی برای کاهش خسارات به بدهکاران

به گزارش انجمن پرنده پارسی، رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به مشکلاتی که قیمت کنونی سکه برای پرداخت مهریه ایجاد نموده است، گفت: در کمیسیون در کوشش هستیم با ارائه مصوبه ای خسارات را در این حوزه به حداقل برسانیم.

آنالیز موضوع مهریه در کمیسیون حقوقی برای کاهش خسارات به بدهکاران

موسی غضنفرآبادی در گفت وگو با انجمن پرنده پارسی، با اشاره به اقدامات کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس یازدهم گفت: حدود دو ماه از آغاز به کار مجلس یازدهم بود که کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تشکیل شد، اما پس از تشکیل و آغاز به کار این کمیسیون تا به امروز الحمدالله پرکار و پرشتاب کار خود را پیگیری می نماید.

وی با اشاره به مواردی که در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است، توضیح داد: این کمیسیون بر اساس اولویت ها کار خود را دنبال می نماید و مسائلی همچون لایحه تجارت و موضوع مهریه از اولویت های کمیسیون حقوقی و قضایی است.

غضنفرآبادی ادامه داد: بیشتر افراد مورد مهریه را با سکه انتخاب می نمایند اما با توجه به افزایش تورم و افزایش نرخ سکه مشکلاتی برای افراد ایجاد شده است و بعضی خسارات جدی متحمل شده، راهی زندان شدند و یا بعضی ملزم شدند ماهانه سکه پردخت نمایند.

نماینده مردم بم بیان نمود: به هر حال افزایش نرخ سکه توان پرداخت مهریه به صورت سکه را از خیلی افراد سلب نموده است، بر همین اساس باید راهکاری برای برطرف این مشکل در نظر داشته باشیم، ما نیز در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با توجه به شرایطی که قوانین و شرع در این حوزه در نظر دارد در حال پیگیری کار کارشناسی هستیم تا بتوانیم مصوبه ای را ارائه کنیم که خسارات ها را در این حوزه به حداقل برساند.

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان نمود: ممکن است افراد در مورد این موضوع تحلیل های مختلفی داشته باشند، اما سیاست قانون گذاری در نظام قانون گذاری مبنی بر این است که مجرم باید متنبه گردد و سپس به جامعه بازگردد، اما خیلی از صاحب نظرین معتقدند بدهکار مهریه با توجه به شرایط کنونی جامعه مجرم نبوده و باید به او یاری کرد، در واقع معتقدند مجازاتی مانند حبس که برای مجرمین در نظر گرفته می گردد نباید شامل حال این بدهکاران مهریه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آنالیز موضوع مهریه در کمیسیون حقوقی برای کاهش خسارات به بدهکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز موضوع مهریه در کمیسیون حقوقی برای کاهش خسارات به بدهکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید