بلاتکلیفی والیبال تا کی؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، سال آینده یکی از پر ترافیک ترین سال ها برای والیبال است ولی با این وجود هنوز خبری از معین رئیس فدراسیون والیبال نیست تا برنامه های تیم ملی برای حضور در رویدادهای پیش رو پیگیری گردد.

بلاتکلیفی والیبال تا کی؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، با به اجرا درآمدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان دو فدراسیون والیبال و کاراته همزمان با یکدیگر با مسئله کنار رفتن رؤسای خود روبرو شدند، ‬ اتفاقی که پس از آن همه اهالی ورزش منتظر بودند تا رئیس جدید برای این دو فدراسیون خصوصاً والیبال انتخاب گردد که این اقدام تا کنون صورت نگرفته است.

در حالی که ثبت نام نامزدهای فدراسیون کاراته صورت گرفته و 10 کاندیدای اصلی برای حضور در انتخاباتش معین شده اند، فعلاً خبری از انتخابات والیبال نیست. این موضوع در شرایطی است که سال آینده یکی از پر ترافیک ترین سال ها از نظر تعداد مسابقات برای والیبال است که موفقیت در این رویدادها نیازمند داشتن برنامه و پیگیری است، مهمی که با نبود رئیس در فدراسیونی چون والیبال وجود ندارد.

مسابقات لیگ ملت ها و انتخابی های المپیک را می توان از جمله رویدادهای مهم سال آینده والیبال دانست که انتظار می رفت با معرفی هرچه سریع تر رئیس جدید برنامه های تیم ملی برای حضور در آن ها تدوین گردد، اتفاقی که رخ نداد و ادامه یافتن آن می تواند باعث بلاتکلیفی و ضربه خوردن والیبال گردد، همانگونه که تا کنون خبری از برنامه های تیم ملی نیست!

بهنام محمودی پیشکسوت تیم ملی والیبال ایران نیز در این خصوص به انجمن پرنده پارسی گفت: در حال حاضر دوستان می گویند که باید والیبال به آرامش برسد تا انتخابات را برگزار نمایند، من نیز دوست دارم که آرامش در والیبال حاکم باشد ولی واقعیت این است که باید هر چه سریع تر تکلیف والیبال را معین کنیم. هرکسی که می خواهد بیاید باید برنامه خوبی برای دو بخش بانوان و آقایان در عرصه های داخلی و خارجی داشته باشد. ما سال جاری مسابقات لیگ جهانی و مسابقات انتخابی المپیک 2020 را پیش رو داریم که به اعتقاد من باید هر چه سریع تر موضوع انتخابات فدراسیون والیبال به انتها برسد تا برنامه های معینی در راستای موفقیت تیم های ملی تدوین گردد تا بیش از این زمان را از دست ندهیم.

همچنین محمد ترکاشوند کارشناس والیبال ایران که سال ها یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بود، در این خصوص به انجمن پرنده پارسی گفت: از نظر من هر چه زودتر انتخابات فدراسیون والیبال برگزار گردد به نفع این رشته و تیم ملی است. تا آنجایی که من می دانم سال پیش رو یک سال پر ترافیک برای والیبال است و باید به فکر آینده بازی های تیم ملی بود. بهتر است رئیس فدراسیون زودتر انتخاب گردد تا با ارائه برنامه ها والیبال را در راستا درست حرکت دهد، این چند ماهی هم که از دست رفت کار را تا حدودی سخت کرد و من نمی فهمم چه دلیلی برای به تعویق انداختن این انتخابات وجود دارد!

با شنیدن صحبت های خانواده والیبال می توان به این موضوع پی برد که نبود رئیس تا چه اندازه می تواند باعث ضعف والیبال و خصوصاً تیم ملی گردد، اما این بلاتکلیفی همچنان وجود دارد و وزارت ورزش هیچ واکنشی نسبت به این موضوعات ندارد. بحث دیگری که با نبود رئیس در فدراسیون والیبال به چشم می خورد، نداشتن دو رکن اساسی یعنی نایب رئیس و دبیر فدراسیون است.

همانگونه که معین است دبیر فدراسیون یکی از اصلی ترین سمت ها برای امور اجرایی فدراسیون است. اما در حال حاضر خبری از دبیر در فدراسیون والیبال نیست و دلیل آن را می توان نداشتن رئیس دانست تا فرد اصلح برای این پست را انتخاب کند. سمتی که نبودش قطعاً در اجرای برنامه های والیبال مشکلاتی را به وجود می آورد و باید دید تا کی این بلاتکلیفی ادامه خواهد داشت.

محمودی: مسائل والیبال روی زمین نماند

بهنام محمودی کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال در مورد نبود دبیر نیز به انجمن پرنده پارسی گفت: در حال حاضر راهنمایی فدراسیون را سرپرست بر عهده دارد که پستی موقت است. به همین دلیل بعضی افراد نمی توانند دبیری فدراسیون را قبول نمایند چرا که نمی دانند در صورت آمدن رئیس جدید آن ها سرکار باقی خواهند ماند یا خیر. از این جهت هر چه سریع تر انتخابات برگزار گردد به نفع والیبال است تا چنین مسائل مهمی روی زمین نماند. یکی از اصلی ترین مباحث همین مسئله نبود دبیر و پیش نرفتن برنامه ها است. خیلی از افراد راضی نمی شوند که برای یک مدت زمان کوتاه و موقت دبیری فدراسیون والیبال را برعهده بگیرند مگر اینکه آقای داوری یا هر کس دیگری رئیس فدراسیون شده و آن ها را به عنوان دبیر انتخاب کند، به همین دلیل است که می گویم باید هر چه سریع تر یک رئیس انتخاب گردد تا با ارائه برنامه والیبال را رو به جلو حرکت دهد.

سیدعباسی: نگذارند والیبال ضربه بخورد

جهانگیر سیدعباسی کارشناس والیبال ایران نیز در مورد نبود دبیر و نایب رئیس، به انجمن پرنده پارسی گفت: این دو پست از مهم ترین سمت های والیبال هستند. دبیر فدراسیون یعنی فرد اول امور اجرایی، اما چون رئیس فدراسیون معین نیست کسی نمی تواند دبیری و نایب رئیسی فدراسیون والیبال را قبول کند چون اگر هم انتخاب شوند حکم آن ها سرپرستی دبیری یا سرپرستی نایب رئیس فدراسیون والیبال خواهد بود که نشان دهنده همان بی ثباتی است. مسلماً باید این موضوع هرچه سریع تر رفع می شد تا والیبال ضربه نخورد. الان فدراسیون دبیر ندارد، یعنی مهم ترین فرد برای برگزاری امور اجرایی والیبال وجود ندارد که اصلاً خوب نیست. حالا دیگر زمان انتخابات نیست و باید منتظر باشیم لیگ جهانی به انتها برسد تا شوک به تیم های ملی وارد نکنیم. اردیبهشت و خرداد بهترین زمان برای انتخابات است.

هدف والیبال ایران حضور در مسابقات المپیک است و رسیدن به این مهم نیازمند ساختاری منسجم است، مسئله ای که با این اتفاقات در فدراسیون ایران دور از ذهن به نظر می آید. با استناد به صحبت های اهالی والیبال، به نظر می رسد که بهتر است تکلیف فدراسیون والیبال معین گردد. گذشته از همه حواشی که در مورد سرمربی تیم ملی وجود دارد باید دید این بلاتکلیفی در رأس فدراسیون والیبال تا چه زمانی ادامه خواهد داشت! رشته ای که در این سال ها صندلی ویژه ای میان جامعه پیدا نموده و موفقیتش در عرصه های بین المللی می تواند نشاط جمعی را ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بلاتکلیفی والیبال تا کی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی والیبال تا کی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید