بیش از 40 درصد مصوبات سند توسعه سیستان اجرایی شده است

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، بابک دین پرست در چهارمین نشست کمیته اطلاعات و عملیات شرق کشور در زاهدان گفت: وزارت کشور با قدرت برنامه ریزی منسجم و با تعامل و همکاری مثال زدنی دستگاه های اجرایی طرح های توسعه ای استان ها را پیگیری می نماید.

بیش از 40 درصد مصوبات سند توسعه سیستان اجرایی شده است

وی اضافه نمود: بیش از 40 درصد از 105 بند مصوبات مطرح در سند توسعه منطقه سیستان در 7 ماه اجرایی شده که گزارش روند اجرای اسناد موصوف با دستورات مجدد رئیس جمهوری در دستور کار دستگاه های مرتبط قرارگرفته است.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزیر کشور ادامه داد: شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور از ظرفیت بی بدیلی برای توسعه استان های مشمول برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه نشست کمیته های پنجگانه زیرمجموعه شورای توسعه بایستی به صورت منظم و هدفمند برگزار گردد، گفت: وزارت کشور با قدرت، برنامه ریزی منسجم و با تعامل و همکاری مثال زدنی دستگاه های اجرایی، طرح های توسعه ای استان ها را پیگیری می نماید.

دین پرست ادامه داد: استان های عضو شورا باید از ظرفیت ویژه تصویب نامه هیأت وزیران با عنوان توسعه و تسهیل سرمایه گذاری توسعه ای در مناطق شرق و غرب کشور که در آذر ماه امسال اصلاح و دارای مجموعه ای از مشوق ها، معافیت ها و مزیت های سرمایه گذاری است نهایت بهره برداری را داشته باشند.

وی بیان نمود: موضوع ساماندهی سوخت مرزی و توجه ویژه به معیشت مرزنشینان با دستور ویژه وزیر کشور در دستور کار پیگیری ها قرار گرفته و هفته گذشته تصمیمات مهمی در این خصوص اتخاذ شده است.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با اشاره به اجرا و تحقق 45 درصد از مصوبات سند توسعه استان کردستان تا آخر آذر ماه، گفت: 31 درصد از محورهای مربوط به سند حل مسائل جزایر استان هرمزگان در طول حدود یکسال گذشته پیشرفت داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیش از 40 درصد مصوبات سند توسعه سیستان اجرایی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 40 درصد مصوبات سند توسعه سیستان اجرایی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید