تازه ترین شرح وزارت خارجه درباره استعفای ظریف، قاسمی: متن انتشار یافته از استعفای وزیر خارجه مورد تایید نیست

به گزارش انجمن پرنده پارسی، سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه پیرامون تفسیرها و حدس های مختلف در مورد دلایل استعفای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه شرح داد.

تازه ترین شرح وزارت خارجه درباره استعفای ظریف، قاسمی: متن انتشار یافته از استعفای وزیر خارجه مورد تایید نیست

به گزارش خبرگزاری انجمن پرنده پارسی، بهرام قاسمی گفت: هر گونه تفسیر و تحلیل علل استعفای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، غیر از آن چه ایشان در صفحه اینستاگرام شخصی خود آورده اند نادرست و عاری از هر گونه حقیقت است و همان گونه که دفتر ریاست محترم جمهوری امروز اعلام داشتند این استعفا مورد پذیرش قرار نگرفته است.

قاسمی با اشاره به اینکه بهره برداری و سواستفاده سیاسی - جناحی توسط بعضی از محافل خاص نسبت به اقدام وزیر امور خارجه امری کاملا مذموم و مردود است و اضافه کرد: دغدغه و تمام تلاش ایشان از بدو تصدی وزارت امور خارجه ارتقای اقتدار، اعتبار و صلابت سیاست خارجی کشور بوده و تقلیل اندیشه و ایده والای تقویت و پاسداری از سیاست خارجی به رفتارهای عاطفی، احساسی و شخصی جلوه دادن مسایل ملی و کلان امری غیرمنصفانه، ناعادلانه و خلاف آرمان های مقدس انقلاب و اخلاق اسلامی و منافع و مصالح عالیه کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تکذیب خبر بعضی از رسانه های خبری مبنی بر قصد استعفای جمعی از مدیران و سفرای جمهوری اسلامی ایران، تاکید نمود: همانگونه که آقای ظریف اشاره نموده اند وزارت امور خارجه و کلیه مدیران و سفرای جمهوری اسلامی ایران با کمال صلابت و جدیت تمام به انجام وظایف خطیر خود در جهت پیشبرد سیاست خارجی کشور و مصالح، منافع و امنیت ملی ایران ادامه خواهند داد.

قاسمی در خاتمه گفت: محمد جواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه با تمام توان و با بهره گیری از دانش، مهارت و تجارب گراسنگ و طولانی خود در حوزه مسایل دیپلماسی و امور بین المللی تاکنون سعی وافر و بدون وقفه ای در جهت ارتقای صندلی و منزلت سیاست خارجی در عرصه روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به عمل آورده اند و بی شک مردم فهیم و مطلع ایران قدران تلاش و تلاش های موثر ایشان هستند و بر آن ارج می گذارند و بدان واقفند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین با اشاره به اینکه متن انتشاریافته از استعفای وزیر امور خارجه مورد تایید نیست، گفت: متن انتشار یافته در بعضی از رسانه ها تحت عنوان استعفانامه آقای محمدجواد ظریف خطاب به ریاست جمهوری اسللامی ایران مورد تایید نیست.

قاسمی اضافه کرد: متاسفانه متن انتشاریافته دستکاری شده و ناقص است.

49311

منبع: خبرآنلاین

به "تازه ترین شرح وزارت خارجه درباره استعفای ظریف، قاسمی: متن انتشار یافته از استعفای وزیر خارجه مورد تایید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین شرح وزارت خارجه درباره استعفای ظریف، قاسمی: متن انتشار یافته از استعفای وزیر خارجه مورد تایید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید