تجربه المپیک با عینک شنای هوشمند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، یک شرکت در کانادا پیروز به فراوری عینک شنا هوشمندی شده که به نوعی شبیه ساز شرایط بازی های المپیک است .

تجربه المپیک با عینک شنای هوشمند

به گزارش انجمن پرنده پارسی و به نقل از دیلی میل، این عینک شنای هوشمند توسط دن آیزنهارد که قبلا شناگر بود و حال کارآفرین یک شرکت در ونکوور به نام فرم(Form) است، ساخته شده است.

قیمت عینک هوشمند ساخته شده توسط شرکت فرم 200 دلار اعلام شده و به شناگران یک بازخورد دیداری می دهد. به نحوی که شناگر می تواند فاصله شنا،میزان حرکت دست، سرعت در هر 91 متر و کالری مصرف شده خود را دریابد.

در این محصول یک نمایشگر هوشمند در لنزهای عینک ساخته شده و بدون ممانعت از دید، اطلاعات مربوطه را ارائه می دهد.

یک باتری ضدآب هم در بند عینک به کار گرفته شده که با هر بار شارژ، نماشگر عینک را 16 ساعت شارژ نگه می دارد.

از دیگر مزایای عینک این است که با استفاده از بلوتوث به گوش هوشمند متصل می گردد. به این ترتیب شناگر می تواند آمار شرایط شنای خود را پیگیری نموده و یا با همکاران ورزشکار خود به اشتراک بگذارد.

اسکات دیکنز(Scott Dickens) شناگری که دو بار در رقابت های المپیک شرکت نموده اظهار کرد، هنگامی که شناگر در سطحی بالا قرار گرفته است، 6 روز از هفته را روزی 4 ساعت در استخر شنا می نماید.به همین جهت عینک شنای خوب و راحت از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین این عینک هوشمند این راحتی را فراهم می نماید و تناسب آن به اندازه عینک شناهای معمولی است که شناگران از آن استفاده می نمایند. چیزی که به آن عادت نموده اند.

شناگرانی که این عینک ها را آزمایش نموده اند،این حقیقت راتایید نموده اند که این عینک، بدون ایجاد تغییر در دید، در زمان واقعی معیارهای مورد نظر یک شناگر را فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجربه المپیک با عینک شنای هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه المپیک با عینک شنای هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید