تردد در مهران نزدیک مرز 2 میلیون زائر

به گزارش انجمن پرنده پارسی، رئیس ستاد اربعین استان ایلام از تردد 1 میلیون 800 هزار نفر در کمتر از 13 روز گذشته اطلاع داد و گفت: حدود 60 درصد زوار با وسایل شخصی آمده اند و حدود 40 درصد نیز با اتوبوس باید جابجا شوند.

تردد در مهران نزدیک مرز 2 میلیون زائر

به گزارش انجمن پرنده پارسی، قاسم سلیمانی دشتکی از تردد 326 هزار و 126 نفر ظرف یک روز گذشته از مرز مهران اطلاع داد و اظهار کرد: از این میزان 249 هزار و 211 زائر ایرانی مرز مهران را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب نموده اند و در همین روز 76 هزار و 915 نفر نیز از طرق این مرز وارد کشور شده اند.

وی با بیان اینکه در این روز 1244 زائر خارجی از مرز مهران خارج و 1199 زائر خارجی نیز به وسیله مرز مهران وارد کشور شده اند، از تردد 200 هزار نفر ظرف 14 ساعت گذشته اطلاع داد و توضیح داد: از این میزان 170 هزار نفر از کشور خارج و 30 هزار نفر نیز به کشور برگشته اند.

رئیس ستاد اربعین استان در ادامه از خدمت رسانی به زوار در عمق 15 کیلومتری خاک عراق اطلاع داد و گفت: آب رسانی به زوار با تانکر های سیار به شدت ادامه دارد و اگر بعضی اوقات خدمات رسانی مطلوب نیست به خاطر تراکم جمعیت و عدم امکان تردد با وسیله نقلیه در آن طرف مرز است.

استاندار ایلام با بیان اینکه یکی از دغدغه های ستاد اربعین تامین اتوبوس برای بازگشت زائران است، ادامه داد: حدود 60 درصد زوار با وسایل شخصی آمده اند و حدود 40 درصد نیز با اتوبوس باید جابجا شوند که به همین خاطر روز دوشنبه هیئتی از ستاد مرکزی اربعین به مهران می آیند و بحث حمل و نقل را به صورت ویژه پیگیری می نمایند.

سلیمانی دشتکی در خاتمه از تردد 1 میلیون 800 هزار نفر در کمتر از 13 روز گذشته اطلاع داد و گفت: از این میزان 1 میلیون 450 هزار نفر از کشور خارج و بیش از 350 هزار نفر نیز به وسیله مرز مهران به کشور بازگشته اند.

وی توضیح داد: با این استقبال بی نظیر همین امروز و در یک هفته مانده به اربعین به آمار تردد سال گذشته می رسیم و این یک رکورد در اربعین کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تردد در مهران نزدیک مرز 2 میلیون زائر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد در مهران نزدیک مرز 2 میلیون زائر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید