خبرنگاران بازگشت سرمایه بنیاد مستضعفان در 7 سال از محل درآمد شهر فرودگاهی امام

به گزارش انجمن پرنده پارسی، تهران- خبرنگاران- رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از بازگشت سرمایه بنیاد ظرف 7 سال به وسیله درآمدهای شهر فرودگاهی و با سود3 درصد بیشتر از نرخ تسهیلات بانکی مصوب اطلاع داد.

خبرنگاران بازگشت سرمایه بنیاد مستضعفان در 7 سال از محل درآمد شهر فرودگاهی امام

محمد سعیدی کیا در آیین گشایش ترمینال گالری سلام گفت: در سال 89 این پروژه آغاز شد و بعد از مدتی به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شد.

وی ادامه داد: در سال 94 بین بنیاد مستضعفان و وزارت راه مذاکره ای برای فعال شدن این پروژه انجام گرفت که مبتنی بر قانون موجود برای توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بود.

سعیدی کیا ادامه داد: بنابراین ساخت ترمینال گالری سلام با روش احداث، اجاره، انتقال بی.ال.تی و با مشارکت وزارت راه و بنیاد مستضعفان آغاز شد.

وی ادامه داد: با این حال در سال95 وزارت راه تصمیم به تغییر مشخصات این پروژه و تغییر ظرفیت این ترمینال از 4 به 5 میلیون مسافر داشت که اعمال این تغییرات باعث توقف یکساله این پروژه شد.

رییس بنیاد مستضعفان نتیجه گیری کرد: آغاز مجدد ساخت این ترمینال با مشخصات جدید از سال 96 اغاز شد و بنابر این می توانیم بگوییم که با وجود تحریم ها و فشار مالی این پروژه دو ساله اماده بهره برداری نهاده شد.

به گفته سعیدی کیا تغییر زمانبدی و مشخصات پروژه و همزمانی این موضوع با آغاز مجدد تحریم ها باعث نشد که شاهد افتتاح دیرهنگام این پروژه باشیم.

وی اطلاع داد که این پروژه با سهم 500 میلیارد تومانی بنیاد تکمیل شد و در ساخت ان از توان مهندسین داخلی استفاده شده است.

به گفته سعیدی کیا یک قراداد 80 میلیاردی نیز با پیمانکار برای محوطه سازی اطراف ترمینال منعقد شده است.

وی در مورد بازکشت سرمایه بنیاد گفت: بازگشت سرمایه به این طریق است که درآمد شرکت شهر فرودگاهی در حساب خاصی واریز و طی هفت سال با سود 3 درصد بیشتر از تسهیلات بانکی مصوب به بنیاد پرداخت می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بازگشت سرمایه بنیاد مستضعفان در 7 سال از محل درآمد شهر فرودگاهی امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشت سرمایه بنیاد مستضعفان در 7 سال از محل درآمد شهر فرودگاهی امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید