دانش آموزان معتاد در اولویت ترک هستند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، استاندار خراسان رضوی گفت: در زمینه جمع آوری و ترک معتادان اولویت ما باید دانش آموزان باشد. در این حوزه باید تمام کوشش و امکانات را در اختیاربگیریم.

دانش آموزان معتاد در اولویت ترک هستند

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از ایسنا، علی رضا رزم حسینی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل دفتر استاندار برگزار گردید، اظهار کرد: دستورکارهای جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که به صورت ماهانه برگزار می گردد، باید هم مفید باشد و هم به تصمیم گیری منتهی گردد. در زمینه کارشناسی موادمخدر، نیروی انتظامی می تواند یاری های شایانی داشته باشد. این تفکر که می گوید نیروی انتظامی، دستگاه های امنیتی و قضایی یا سازمان زندان ها به دنبال بگیر و ببند هستند، اشتباه است.

وی اضافه کرد: ما باید برای مردم زمینه اشتغال بیشتری را فراهم کنیم؛ زیرا بیکاری آسیب های اجتماعی را بیشتر می نماید. سازمان هایی که همواره از بیکاربودن آن ها باید خشنود باشیم و به آن افتخار کنیم قوه قضاییه، دادگاه، نیروی انتظامی و بهزیستی است.

استاندار خراسان رضوی، بیان نمود: راهکار اصلی برای کاهش جرائم و اعتیاد پیشگیری است. در زمینه ترک و جمع آوری معتادان اولویت ما باید دانش آموزان باشد. در این حوزه باید تمام کوشش و امکانات را در اختیار بگیریم. در این راستا باید آموزش و پروش را تقویت کرد. چرا باید ظرفیت های ورزشی تفریحی مدارس و دانشگاه ها پایین باشد؟ استفاده از امکانات استانی و بخش خصوصی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد آثار سازنده ای به دنبال خواهد داشت.

رزم حسینی بیان کرد: باوجود چنین خیرینی که در استان داریم کمبود معنایی ندارد، باید آنان به سمت افزایش و ساخت این مراکز تفریحی بروند. همچنین باید آنها را در ساخت و گسترش مراکز ترک اعتیاد برای دانش آموزان که جزء مراکز مهم هستند، سوق دهیم.

  • مرکز نگهداری از معتادان متجاهر حسن آباد تکمیل می گردد

وی تاکید نمود: ماده 16 ترک اعتیاد و نگهداری از معتادان متجاهر حسن آباد مشهد با پیگیری های دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تکمیل خواهد شد. این مرکز بین 5 تا 6 هزار نفر ظرفیت پذیرش دارد.استاندار خراسان رضوی، اظهار داشت: طرح یارگرایان زندگی طرح بسیار عالی و به نوعی پیشگیرانه است. در این طرح زمینه اعتیاد و سوء مصرف آن به دانش آموزان اطلاع رسانی می گردد. امیدواریم با این طرح آسیب های اجتماعی و اعتیاد دانش آموزان را کاهش دهیم.

رزم حسینی توضیح داد: با توجه به اعلام نیروی انتظامی 6000 معتاد در استان خراسان رضوی وجود دارد که باید با راه اندازی و گسترش مراکز ترک اعتیاد، آنها را از سطح شهر جمع آوری کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "دانش آموزان معتاد در اولویت ترک هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان معتاد در اولویت ترک هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید