در بازدید نمایندگان فیفا از فدراسیون فوتبال چه گذشت؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، در بازدید نمایندگان فیفا از فدراسیون فوتبال درباره مسائل مختلف در حوزه فوتبال کشور مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

در بازدید نمایندگان فیفا از فدراسیون فوتبال چه گذشت؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، جلسات و بازدید نمایندگان فیفا از کمیته ها، دپارتمان ها، سازمان های لیگ فوتبال و فوتسال ، مرکز ملی فوتبال و باشگاه پیکان (به عنوان نمونه ای از باشگاه های کشور) از سوی آندره واشکچیو و ژیر تورستنسان از روز سه شنبه (هفدهم اردیبهشت) آغاز شد.

در جلساتی با حضور کمیته ها و دپارتمان ها، ساختار، شرح وظایف و روند انجام امور و برنامه های آینده آنان مورد بحث قرار گرفت و در اکثر موارد مورد تحسین نمایندگان فیفا قرار گرفت و در مواردی نیز نمایندگان فیفا پیشنهادات و راهکارهایی را جهت پیشرفت در امور به مدیران کمیته ها و دپارتمان ها ارائه کردند.

همچنین در گفت وگوهای اجرا شده میان نمایندگان فیفا و سرپرست دبیرکلی فدراسیون، درباره چگونگی رشد فوتبال، نحوه استعدادیابی بازیکنان نخبه، رشد و توسعه فوتبال زنان، نحوه آموزش مربیگری و داوری و عملکرد بازاریابی تبادل نظر شد.

ابراهیم شکوری در ادامه برای نمایندگان فیفا بیان کرد: فدراسیون ایران برای ایجاد زیرساخت های مناسب با استفاده از بودجه اهدایی فیفا پیروز به احداث زمین چمن مصنوعی و زمین طبیعی شماره دو در سال گذشته شده است و در حال حاضر نیز پروژه ساخت زمین چمن طبیعی شماره یک در مرکز ملی فوتبال با کمک مالی فیفا در دست اجرا است. فدراسیون با وجود تحریم های بین المللی حداکثر تلاش خود را برای رشد فوتبال انجام داده است و خواستار این است که سیاست و تحریم های اعمال شده از ورزش جدا باشد تا فوتبال بتواند رشد بهتری در ایران داشته باشد.

نمایندگان فیفا روز چهارشنبه (هجدهم اردیبهشت) پس از بازدید از سازمان لیگ فوتبال و باشگاه پیکان، از تمام مراکز و زمین های تمرینی مرکز ملی فوتبال بازدید میدانی کردند.

همچنین شکوری بیان کرد که بدلیل تحریم ها و مسائل و موانعی که برای انتقال پول از فیفا به فدراسیون موجود است، فیفا همکاری مضاعفی در این راستا داشته باشد و راهکارهای موجود بررسی شد.

نمایندگان فیفا نیز در نشست های اجرا شده روی نیاز مبرم به درآمد زایی بیشتر از سه طریق اصلی که که در دنیای فوتبال اجرایی می شود، تاکید کردند:

1. حق پخش تلویزیونی، 2. بلیط فروشی، 3. اسپانسر

ضمن اینکه بیان کردند فدراسیون فوتبال ایران باید بتواند درآمدی از حق پخش تلویزیونی داشته باشد و این امر باید اولویت اصلی فدراسیون در بحث درآمدزایی باشد. ضمن اینکه برای کسب درآمد از فوتبال ساحلی و فوتسال هم نیاز به بلیط فروشی هرچه بیشتر و استفاده از تبلیغات محیطی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "در بازدید نمایندگان فیفا از فدراسیون فوتبال چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در بازدید نمایندگان فیفا از فدراسیون فوتبال چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید