در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تغییر کارمزد معاملات بازارگردانی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، جلسه شورای عالی بورس، عصر دیروز چهارشنبه، 16 مهر ماه در محل وزارت امور مالی و دارایی برگزار گردید.

در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تغییر کارمزد معاملات بازارگردانی

در این جلسه که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، نماینده اتاق بازرگانی، نماینده کانون ها، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی، نماینده دادستان و دیگر اعضای این شورا برگزار گردید، ضمن آنالیز آخرین تحولات مربوط به سهام عدالت گزارشی در مورد شرکت های سرمایه گذاری استانی و فرایند ورود آنها به بازار سرمایه ارائه و مقرر شد شرکت هایی که هنوز اقدامات قانونی برای ورود به بورس را انجام نداده اند، در اسرع وقت اقدام نمایند.

آنالیز کارمزد حق نظارت سازمان بورس در معاملات بازارگردانی، از دیگر محورهای مطروحه در جلسه عصر دیروز شورای عالی بورس بود.

بر این اساس، شورا با این پیشنهاد سازمان بورس موافقت کرد که سقف نرخ کارمزد خرید و فروش در موضوع بازارگردانی همه نهادهای اقتصادی از جمله صندوق توسعه بازار سرمایه، صندوق های بازارگردانی و سایر نهادهای اقتصادی که طبق مقررات مجوز بازارگردانی اوراق بهادار قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران دریافت می نمایند، 20 درصد سقف نرخ های کارمزد معمول اوراق بهادار (با رعایت حداکثر سقف ریالی مصوب کارمزد) در هر معامله باشد.

منبع: سنا

منبع: تجارت نیوز

به "در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تغییر کارمزد معاملات بازارگردانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تغییر کارمزد معاملات بازارگردانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید