در سال 2018 در قزاقستان 24.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است

به گزارش انجمن پرنده پارسی، رئیس جمهور قزاقستان گفت در عین آن که سرمایه گذاری در اقتصاد جهان تا 27 درصد کاهش یافته است، قزاقستان با رشد 16 درصدی توانسته در سال 2018 معادل 24.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری جذب کند.

در سال 2018 در قزاقستان 24.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است

به گزارش گروه بین الملل انجمن پرنده پارسی به نقل از پایگاه New Europe، به گفته قاسم ژومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در سی و دومین جلسه عمومی با شورای سرمایه گذاران خارجی در این کشور، مجموع سرمایه گذاری اجرا شده در اقتصاد قزاقستان در سال 2018 معادل 24.3 میلیارد دلار ذکر شد.

توکایف در این زمینه گفت: پیش بینی رشد اقتصاد جهانی در حال بدتر شدن است. بنا بر گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، مجموع سرمایه گذاری خارجی جهان تا 27 درصد، معادل 1.1 تریلیون دلار کاهش یافته است. قزاقستان در چنین شرایط سختی قادر بود تا یک جریان پایدار از سرمایه گذاری را حفظ کند. سال گذشته، مجموع سرمایه گذاری اجرا شده در کشور با 16 درصد رشد در مقایسه با سال 2017، به 24.3 میلیارد دلار رسید.

بنا به گفته رئیس جمهور قزاقستان، برخی دشواری ها پیش روی قزاقستان در این راستا وجود دارد که شامل انتقال به بازار جهانی کار، که بر نظام آموزش و محافظت اجتماعی تاثیر می گذارد، می شود. وی همچنین می افزاید: ما بسیار علاقه مند به شنیدن ایده های کارشناسان و فعالین در خصوص این که ما چگونه باید با مسائل آموزش در چارچوب نسل چهارم انقلاب صنعتی برخورد کنیم، هستیم.

گفتنی است، قزاقستان بزرگ ترین دریافت کننده سرمایه گذاری خارجی در آسیای مرکزی به شمار می رود. ثبات نسبی، وضعیت امنیتی مطلوب، برخورداری از منابع غنی و به ویژه تحرکت دیپلماتیک و بازیگری بین المللی در عرصه سیاسی از جمله مهم ترین زمینه های جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور بوده است. سال گذشته نیز برخی ساختارهای دولت این کشور برای جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر تغییر یافت و به وزارت امور خارجه قزاقستان وظایفی در این زمینه محول شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "در سال 2018 در قزاقستان 24.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سال 2018 در قزاقستان 24.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید