دعوت گوترش از یمنی ها برای آتش بس

به گزارش انجمن پرنده پارسی، دبیرکل سازمان ملل در سخنانی ضمن تاکید بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای اعتماد سازی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در یمن هشدار داد.

دعوت گوترش از یمنی ها برای آتش بس

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در جریان نشست مجازی شورای امنیت برای بررسی شرایط منطقه خلیج فارس به ریاست سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، پیشنهاد ایجاد بستری برای اعتماد سازی و حل و فصل اختلافات میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را داد.

گوترش بر کار جمعی برای کاهش تنش های و درگیری ها تأکید کرد و گفت: برخی کشورها ممکن است احساس کنند که دیگران در امور آن ها یا همسایگانشان دخالت می کنند. برخی ممکن است این اعتقاد را داشته باشند که نقش منطقه ای آن ها شناخته نشده است.

وی اضافه کرد: از ماه مه سال 2019، تعدادی از حوادث امنیتی، تنش ها را به سطح جدیدی بالا برده و نگرانی ها را درباره درگیری بزرگتر افزایش داده است. این ها یادآوری جدی است که هرگونه محاسبه اشتباه می تواند به سرعت تنش را تشدید کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار حداکثر خویشتن داری همه طرف ها و پرهیز از اقداماتی شد که می تواند تاثیرات بی ثبات کننده داشته باشد.

دبیرکل سازمان ملل در بخش دیگری از اظهاراتش به بحران یمن اشاره کرد و گفت: شکی نیست که تنش ها در منطقه تلاش های ما را برای یافتن یک راه حل صلح آمیز در یمن پیچیده کرده است. با این حال ما می دانیم که حل سریع درگیری های یمن می تواند به ایجاد اعتماد و اطمینان در منطقه کمک کند.

وی تأکید کرد: یمن همچنان با شرایط فوق العاده انسانی و قحطی روبرو است و همه اینها با شیوع مداوم کرونا بیشتر تشدید می شود.

دبیرکل سازمان ملل همچنین طرف های درگیر در یمن را به آتش بس و آغاز مذاکرات دعوت کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "دعوت گوترش از یمنی ها برای آتش بس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت گوترش از یمنی ها برای آتش بس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید