دولت ما را مجبور به انجام تخلف می نماید

به گزارش انجمن پرنده پارسی، رئیس اتحادیه املاک با این ادعا که دخالت دولت در بازار مسکن مشاوران املاک را مجبور به تخلف کرد، گفت: مشاوران املاک نقشی در افزایش قیمت مسکن ندارند.

دولت ما را مجبور به انجام تخلف می نماید

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مصطفی قلی خسروی با اشاره به بعضی دخالت های دولت دوازدهم در بازار مسکن و مشاوران املاک، اظهار کرد: متاسفانه بعضی دخالت ها موجب شده تا مشاوران املاک مجبور به خلاف و دور زدن بخشنامه ها شوند و فراوری فساد گردد.

وی با انتقاد از مداخله دولت در مسائل جزئی، ادامه داد: متاسفانه در کشور دولت کارهای جزیی را انجام می دهد و بانک ها کار ساختمان سازی را انجام می دهند.

وی یادآور شد: سال گذشته از ابتدای اردیبهشت ماه تا 12 اردیبهشت ماه در بازه 12 روزه تعداد کل قراردادهای تهران 11 هزار 591 مورد بوده است که از این تعداد 5 هزارو 187 مورد مبایعه نامه و 6 هزار و 346 مورد اجاره نامه بوده که در سامانه املاک ثبت و کد رهگیری دریافت شده است.

وی ادامه داد: در بازه 12 روزه ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 15 هزار و 573 مورد قرار داد در تهران ثبت شده است که از این تعداد 14 هزار و 451 مورد آن اجاره است که آنالیز این آمار نشان می دهد تعداد مستاجرها افزایش زیادی داشته است که بیشتر این افزایش به دلیل کاهش قدرت خرید و خانه دار شدن افراد است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک همچنین با اشاره به قیمت مسکن، گفت: بعضی فکر می نمایند مشاورین املاک باعث افزایش قیمت مسکن می شوند در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و قیمت املاک ناشی از سیاست گذاری دولت ها، تورم ، شرایط سیاسی، مالی و تاثیر روانی بعضی آمارها بر بازار مسکن کشور است.

قلی خسروی اعلام کرد: به طورمثال در خردادماه سال 99 با اعلام بانک مرکزی مبنی بر افزایش 48 درصدی قیمت مسکن در صورتی که کف بازار فقط 8 درصد افزایش قیمت بود به طور ناگهانی با تاثیر روانی قیمت مسکن افزایش یافت.

منبع: تسنیم

منبع: جام جم آنلاین

به "دولت ما را مجبور به انجام تخلف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ما را مجبور به انجام تخلف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید