رشد و بالندگی یک نظام از دریچه مهندسین آن کشور می گذرد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اگر کشوری به دنبال توسعه باشد، راه رشد و بالندگی یک نظام از دریچه مهندسین آن کشور می گذرد و برای آبادانی، رشد، تعالی و تبدیل شدن یک کشور دنیا سومی به دنیا دوم و اول باید در رشته های مهندسی سرمایه گذاری کرد چراکه نقش کلیدی و حساسی دارند.

رشد و بالندگی یک نظام از دریچه مهندسین آن کشور می گذرد

سلطانعلی میر در مراسم گرامیداشت روز مهندس اضافه کرد: از مجموع 120 هزار دانشجو در استان، حداقل 20 هزاردانشجو در رشته های مهندسی فارغ التحصیل می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان بیان داشت: درحال حاضرمسئولین نظام مهندسی سازه، زمین و بخش عمده ای از اعضا نظام مهندسی استان از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی استان هستند که این نشان از تاثیرگذاری و مثمرثمر بودن این رشته دارد.

وی گفت: تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دانشگاهها آمار بالایی را به خود اختصاص داده و در مجموع بیش از 200 هزار دانشجوی فنی و مهندسی داریم.

میر اعلام نمود: جریان مهندسی ما در طی41 سال از عمر پر برکت انقلاب و هشت سال دفاع مقدس حماسه آفریدند و دوشادوش رزمنده ها ایستادگی کردند، امروز نیز اقدامات مهندسان ما در حوزه های مختلف مانند سدسازی، ایجاد پالایشگاهها و کارخانجات و ... بی نظیر و به نوعی کم نظیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد و بالندگی یک نظام از دریچه مهندسین آن کشور می گذرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد و بالندگی یک نظام از دریچه مهندسین آن کشور می گذرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید