روسیه از اقدامات رسانه های غربی علیه برجام انتقاد کرد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، ایرنا نوشت: نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین با اشاره به مطالب بعضی رسانه های غربی از نشست های آژانس بین المللی انرژی اتمی، هدف از این اقدامات را ضربه زدن به توافق هسته ای با ایران (برجام) خواند.

روسیه از اقدامات رسانه های غربی علیه برجام انتقاد کرد

میخائیل اولیانوف امروز سه شنبه در توئیتر نوشت: ما شاهد کوشش های غیرمستمر برای ضربه زدن به برجام از همه راه های ممکن هستیم.

وی ادامه داد: آخرین نمونه از این کوشش ها، تحریف گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی بود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود اعلام نمود که به راستی آزمایی فعالیت های هسته ای ایران ادامه می دهد.

کرنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی در این گزارش گفت: این سازمان سال گذشته به راستی آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات هسته ای ایران در چارچوب برجام ادامه داده است.

وی ادامه داد: آژانس به امر اطلاع رسانی برای شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تحولات مربوط به پایبندی ایران به تعهداتش در برجام از جمله نصب یک سانتریفیوژ پیشرفته جدید و فعالیت های مرتبط با غنی سازی ادامه داده است.

فروتا سپس عنوان نمود که هم اکنون شورای حکام را نسبت به از سرگیری غنی سازی اورانیوم در تاسیسات هسته ای فردو مطلع کردم.

مدیرکل موقت آژانس افزود: در نشست هفته گذشته شورای حکام، اعضاء را از کامل بودن اعلامیه های پادمانی ایران طبق توافق های پادمانی و پرتکل الحاقی مطلع ساختم.

وی افزود: اینک مهم است که ایران به سوالات آژانس به طور اساسی و قابل قبول درباره یک مکان پاسخ دهد.

فروتا ادامه داد: امیدوارم پس از نشست هفته گذشته شورای حکام، تعامل اساسی از سوی ایران به روشن شدن تمامی ابعاد این مساله منجر گردد.

مدیرکل موقت آژانس توضیح داد که این سازمان به راستی آزمایی درباره عدم انحراف مواد اظهارشده توسط ایران طبق توافق پادمانی ادامه دهد. همچنین ارزیابی ها درباره فقدان مواد و فعالیت های اظهار نشده در ایران ادامه می یابد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "روسیه از اقدامات رسانه های غربی علیه برجام انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از اقدامات رسانه های غربی علیه برجام انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید