روش احتمالی اعتراض به یارانه معیشتی کرونا ، تجدیدنظر در مشمولان یارانه 100 هزار تومانی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، بروز خطا و اشتباه در شناسایی مشمولان طرح های حمایتی دولت موضوع جدیدی نیست. پیش از این در طرح اعطای سهام عدالت نیز از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام شد که 20 میلیون نفر به اشتباه سهام عدالت دریافت کرده اند و در مقابل برخی از مشمولان واقعی از این حمایت جاماندند.

روش احتمالی اعتراض به یارانه معیشتی کرونا ، تجدیدنظر در مشمولان یارانه 100 هزار تومانی

در طرح یارانه نقدی نیز قبلا برخی نسبت به مشمول نبودن خود اعتراضاتی داشتند که در نهایت از طریق سامانه پیامکی و مراجعه به یک سایت اعلام شده توسط دولت، این اعتراضات بررسی شده بود.

در طرح یارانه 100 هزار تومانی کرونا نیز برخلاف اعلام قبلی به نظر می رسد به برخی از کسانی که درآمد ثابت دارند یارانه داده شده و در مقابل به برخی از کسانی که ادعا می کنند واجد شرایط این حمایت هستند، یارانه ای پرداخت نشده است.

آخرین پیگیری های انجمن پرنده پارسی حاکی از این است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن پذیرش احتمال بروز خطا به دنبال آن است که راهی را برای بررسی این اعتراضات معرفی کند که در صورت اعلام این روش اعتراضی، احتمالا تجدیدنظری در مشمولان یارانه 100 هزار تومانی صورت خواهد گرفت.

ضمن اینکه اطلاعات خیلی از مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و بازنشسته ها در نهادهای مرتبط وجود دارد که با توجه به واریز برای برخی از مشمولان این نهادها، احتمالا بررسی هایی از این نهادها نیز انجام شود. در مقابل کسانی که ادعا می کنند مشمول این طرح می شوند باید منتظر باشند تا وزارت کار در آینده نزدیک راه اعتراض را اعلام کند.

آیا مجددا سامانه پیامکی یا سایت هایی مثل سایت رفاهی فعال خواهد شد و امکان اعتراض برای متقاضیان وجود خواهد داشت؟

پیش از این اعلام شده بود، خانوارهایی مشمول دریافت یارانه 100 هزار تومانی بوده اند که هیچ یک از اعضای خانواده آنها حقوق دریافت نمی کند، هیچ یک از اعضای خانواده آنها بیمه پرداز نباشد، طبق شاخص های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نباشند و یارانه معیشتی بگیرند.

امروز روابط عمومی وزارت کار به خبرنگار انجمن پرنده پارسی گفته است: در شناسایی نهایی متقاضیان مسئله ای وجود دارد که موجب شده لیست مشمولان مشخص نشود.

با این فرایند به نظر می رسد هنوز امکان تجدیدنظر در لیست مشمولان یارانه 100 هزار تومانی وجود دارد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی احتمالا راه جدید برای اعتراض به لیست را اعلام خواهد کرد.

گزارش خطا در پرداخت یارانه 100 هزار تومانی را اینجا بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "روش احتمالی اعتراض به یارانه معیشتی کرونا ، تجدیدنظر در مشمولان یارانه 100 هزار تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش احتمالی اعتراض به یارانه معیشتی کرونا ، تجدیدنظر در مشمولان یارانه 100 هزار تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید