سرمربی پینگ پنگ بانوان پس از تور فنلاند: می توانستیم بهتر نتیجه بگیریم اما...

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مربی تیم ملی پینگ پنگ بانوان می گوید به دلیل شرایط اقتصادی اعزام های کمی داریم و همین باعث می گردد که بازیکنانمان نسبت به بازیکنان تراز اول تجربه کمتری داشته باشند.

سرمربی پینگ پنگ بانوان پس از تور فنلاند: می توانستیم بهتر نتیجه بگیریم اما...

حمیده ایرانمنش مربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران در گفت وگو با انجمن پرنده پارسی به عملکرد بازیکنان تیم ملی در مسابقات بین المللی فنلاند اشاره نمود و گفت: از عملکردشان راضی هستم آنها بازی به بازی تجربه شان بیشتر می شد. نمی توان گفت با آمدن من و برگزاری یک اردو و مسابقه همه چیز دگرگون شده اما وقتی بازی هاشان را بررسی می کردیم واقعا خوب بودند و چیز زیادی کم نداشتند اما به دلیل شرایط اقتصادی مان اعزام های کمتری دارند و همین موضوع تجربه بازی آْنها را نسبت به بقیه کمتر می نماید. اما مسابقات فنلاند به اندازه دو پروتور برایشان تجربه بازی داشت.

او در مورد عملکرد تیم ملی در بخش تیمی این مسابقات اعلام کرد: بازیکنانمان در مسابقات تیمی دور اول استراحت داشتند و دور دوم با اوکراین که پینگ پنگ بازان خوبی داشت بازی کردند . شهسواری بازی اول را سه بر یک برد و مهشید اشتری با اینکه خوب بازی کرد اما با امتیازهای 10-12 ، 9 -11 و 14-16 باخت یعنی با کمترین اختلاف امتیاز نتیجه را واگذار کرد. بازی های دوبل را همین گونه باختند یعنی با امتیازهای 16-18، 12-14 و 10-12 که خیلی به هم نزدیک بود. چون بازی فقط در یک دور برگزار می شد و تیم ما ابتدا استراحت داشت به همین دلیل تا بازیکنان با فضا آشنا شدند کمی شرایط برایشان سخت بود.

مربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در مورد سیستم مسابقات فنلاند گفت: مسابقات به صورت تک حذفی برگزار می شد و به این صورت بود که اگر در حالت عادی یک تیم برای پیروزی باید سه بازی را می برد در مسابقات فنلاند دو از سه بود یعنی تیمی برنده می شد که در دو بازی برنده شود.

او با بیان اینکه در این مسابقات به سیستم بازی ها انتقاد داشتم اعلام کرد: سیستم شان خیلی استاندار نبود که در سراسر جهان اجرا شود و وقتی از آنها در این باره پرسیدم، گفتند مسابقات تیمی برایمان ملاک نیست از آنجایی که می خواستند این مسابقات را در یک روز برگزار نمایند وتعداد تیم ها هم زیاد بود به همین دلیل این سیستم را پیاده کردند در نتیجه تا بازیکنان گرم می شدند بازی به سرانجام می رسید. اگر مسابقه به شکل سه برد از پنج بازی برگزار می شد 100 درصد برنده می شدیم چون بازی ها می چرخید.

مربی تیم ملی پینگ پنگ بانوان ایران به سیستم مسابقات انفرادی این مسابقات هم اشاره نمود و گفت: مسابقات انفرادی یک سیستم تک حذفی پیش رونده داشت. در مسابقاتی که به طور معمول برگزار می شود بازیکن با یک باخت یا اوت می شود و یا به جدول بازنده ها می رود اما در فنلاند بازیکن دائم بالا و پایین می شد در نتیجه وقتی می باخت به گروه بازنده ها می رفت و می توانستند دوباره برای مقام های سوم یا پنجم کوشش کند. هر اندازه که بازیکنانمان جلو می رفتند تجربه شان بیشتر می شد و به سیستم هم عادت می کردند به همین دلیل خیلی خوب بازی کردند. به گونه ای که اشتری از 9 دور بازی، یک دور استراحت، دو باخت و 6 برد به دست آورد و در نهایت در رتبه 32 نهاده شد. ندا هم از 9 دور، یک دور استراحت، سه باخت و پنج برد کسب کرد و در مجموع به مقام 19 رسید.

ایرانمنش که معتقد است بازیکنان ایران می توانستند در صندلی بهتری قرار بگیرند، تاکید نمود: در یک بازی مهشید و ندا به هم خوردند و همین باعث شد که با شکست مهشید رتبه اش پایین تر بیاید. ندا هم می توانست در رتبه بهتری قرا بگیرد ولی یک بازی را چهار بر سه و خیلی نزدیک باخت. سیستم مسابقات به گونه ای بود که بازیکن با یک باخت افت زیادی می کرد. واقعا حق بچه هایمان این رتبه ها نبود و می توانست بهتر باشد.

او در مورد مزیت سیستم بازی های انفرادی گفت: به طور کلی مسابقات انفرادی به صورت دوره ای- حذفی برگزار می شود، به این صورت که بازیکن دو بازی انجام می دهد و وارد جدول اصلی می شود. اگر ببرد بالا می رود و اگر ببازد اوت می شود. اما در فنلاند 9 دور بازی می کردند که تجربه شان زیادتر می شد.

ایرانمنش به سطح مسابقات فنلاند اشاره و اعلام کرد: بازیکنان خوبی در مسابقات شرکت نموده بودند و تمام مقام های اول تا هفتم را ژاپنی ها گرفتند. مسابقات خیلی سخت بود و حتی بازیکنانی که رنکینگشان پایین بود یا رنکینگ نداشتند خوب کار کردند. مهشید بازی اولش با یک کره ای بود که رنکینگ نداشت و تازه به مسابقات ورود نموده بود اما هشتم شد. ندا هم از کسی باخت که سوم شد پس باخت آنها برابر بازیکنان خوب بود نه ضعیف.

او در مورد سقوط رنکینگ بانوان ایران به جز مهشید اشتری، در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی اعلام کرد: به غیر از مریم صامت که در یک مسابقه شرکت و 50 پله صعود کرد، هر چند دوباره سقوط داشت، بازیکنان ایران به مسابقات مختلفی نرفتند. تا جایی که در مورد نحوه رده بندی بازیکنان می دانم باید بگویم که مثلا اگر بازیکنی سال پیش در یک مسابقه جهانی بزرگسالان شرکت کند ولی سال جاری نرود رنکینگش پایین می آید.

ایرانمنش در سرانجام این گفت وگو و در مورد صعود اشتری در رنکینگ جهانی گفت: مسابقات فنلاند اولین پروتور جهانی بزرگسالان بود که مهشید در آن شرکت می کرد اما ندا قبلا شرکت نموده بود و به نسبت سال قبل چون دیگر شرکت نکرد رنکینگش پایین آمد. ماه آینده که رده بندی جدید اعلام شود می بینید که ندا به رنک قبلی خود برمی شود و امتیاز این مسابقات هم به آن اضافه می شود.

به گزارش انجمن پرنده پارسی تیم ملی پینگ پنگ بانوان ایران با ترکیب ندا شهسواری و مهشید اشتری در مسابقات بین المللی تنیس روی میز فنلاند شرکت کرد. که در بخش تیمی در دور اول استراحت داشت اما در دور دوم با شکست برابر اوکراین از دور مسابقات کنار رفت. در بخش انفرادی نیز هر کدام 9 بازی انجام دادند که اشتری با 5 برد، 3 شکست و یک دور استراحت در رتبه 32 و شهسواری با 6 برد 2 شکست و یک دور استراحت در رتبه 19 نهاده شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمربی پینگ پنگ بانوان پس از تور فنلاند: می توانستیم بهتر نتیجه بگیریم اما..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی پینگ پنگ بانوان پس از تور فنلاند: می توانستیم بهتر نتیجه بگیریم اما..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید