شانس افزایش سهمیه های المپیکی تیروکمان صفر نیست اما سخت است

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مجید میررحیمی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به اینکه مسابقات گزینشی المپیک برای کمانداران ریکرو خردادماه سال آینده در برلین آلمان برگزار می گردد، گفت: در این رقابت ها تکلیف تیروکمان ایران و اینکه دقیقا با چه ترکیبی می توانیم در المپیک حاضر شویم، معین خواهد شد. مسابقات در هر دو بخش مردان و بانوان برگزار می گردد و توزیع سهمیه در بخش تیمی هم خواهد بود.

شانس افزایش سهمیه های المپیکی تیروکمان صفر نیست اما سخت است

وی با یادآوری اینکه تیروکمان ایران فعلا یک سهمیه به نام میلاد وزیری در اختیار دارد، اعلام کرد: در صورتیکه در آلمان کسب سهمیه تیمی داشته باشیم، می توانیم با ترکیب کامل به توکیو برویم ضمن اینکه به واسطه این سهمیه، سه نماینده هم در بخش انفرادی خواهیم داشت.

سرمربی تیم ریکرو با تاکید بر اینکه کار کمانداران ایران برای کسب سهمیه در آلمان بسیار سخت است، اعلام کرد: دریافت سهمیه از این رقابت ها غیرممکن نیست اما واقعا سخت است. نمی گوییم شانس مان در این زمینه صفر است اما زیاد هم نیست به خصوص با توجه به حضور حداکثری کشورها و اینکه تمام خوب های تیروکمان دنیا در این رقابت ها نماینده خواهند داشت.

میررحیمی همچنین تاکید نمود: در بخش بانوان البته کار ایرانی ها برای دریافت سهمیه از مسابقات گزینشی المپیک در آلمان راحت تر است. دلیل این مسئله هم این است که سطح ریکرو کمانداران زن ایران نسبت به رقبای شان بالاتر است ضمن اینکه بیشتر کشورهایی که در رنکینگ دنیای صاحب سهمیه شده اند، در بخش بانوان سهمیه گرفته اند و به همین دلیل در آلمان غایب خواهند بود. همین مسئله هم یاری حال بانوان کماندار ایران است برای اینکه کار راحت تری داشته باشند.

وی با اشاره به برنامه های موردنظر برای آماده سازی تیم ملی تیروکمان تا زمان حضور در تنها فرصت باقی مانده برای کسب سهمیه المپیک گفت: برنامه های پیشنهادی که شامل حضور در دو رویداد رسمی و دو اردوی برون مرزی است را به فدراسیون ارائه نموده ایم. در تقویم فدراسیون دنیای و طی ماه های آینده، تعداد مسابقات داخل سالن بیشتر است. از میان گزینه های محدود برای رقابت های خارج سالن، حضور در کاپ آسیا و مرحله دوم کاپ دنیای را مدنظر داریم.

سرمربی تیم ملی تیروکمان در پاسخ به این پرسش که با درخواست مطرح شده برای اجرای برنامه های موردنظر موافقت شده است؟، گفت: به هر حال فدراسیون هم پیگیر است تا تیم با بهترین شرایط ممکن به مسابقات اعزام گردد اما اجرای همه این برنامه و در نهایت محقق شدن هدف مان برای کسب سهمیه های بیشتر به شرایط اقتصادی وزارت ورزش، کمیته المپیک و فدراسیون تیروکمان بستگی دارد. شرایط اقتصادی اجازه دهد و همه برنامه های مورد نظر اجرا گردد قطعا شرایط آمادگی کمانداران خیلی بهتر خواهد شد و در این صورت شانس کسب سهمیه هم افزایش پیدا می نماید.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به مشخص تکلیف میلادی وزیری و سهمیه ای که در اختیار گرفته است، وی به کاپ آسیا، کاپ دنیای و مسابقات آلمان اعزام خواهد شد یا نه؟، گفت: قطعا اعزام این کماندار هم در برنامه است. درست است که وی سهمیه خود را کسب نموده و دغدغه ای از این بابت ندارد اما همین رقابت ها فرصتی است برای آماده سازی بهتر و اینکه شرایطش را برای حضور در توکیو بهتر و مطلوب تر کند.

سرمربی تیم ملی ریکرو ابراز امیدواری کرد که تیروکمان ایران با حداکثر سهمیه ممکن در المپیک 2020 توکیو حاضر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شانس افزایش سهمیه های المپیکی تیروکمان صفر نیست اما سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس افزایش سهمیه های المپیکی تیروکمان صفر نیست اما سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید