شاهکار چارلی چاپلین در شبکه چهار

به گزارش انجمن پرنده پارسی، شبکه چهار سیما هر روز ساعت 11 کارنامه هنری کمدین های شناخته شده سینمای دنیا را مرور میکند.

شاهکار چارلی چاپلین در شبکه چهار

به گزارش گروه فرهنگی انجمن پرنده پارسی، واحد تامین برنامه شبکه چهارسیما، که با توجه به تعطیلی مدارس در پی شیوع بیماری کرونا ویروس و با هدف ایجاد نشاط در خانواده ها، روزانه یک اثر کمدی را در قالب برنامه طنزپیشگان پخش می نماید؛ برای هفته جاری زندگی کمدین هایی همچون باسترکیتون، چارلی چاپلین، هارولوید، لورل هاردی و نورمن ویزدوم را مرور و یکی از آثارشان را پخش می نماید.

در ادامه خلاصه و اطلاعات هر قسمت از برنامه طنزپیشگان که از 11 تا 15 اسفندماه پخش می گردد آمده است.

مخاطبان در روز یکشنبه با زندگی هنری باستر کیتون بازیگر و کارگردان کمدی برنده جایزه اسکار آشنا می شوند. همچنین فیلم صامت بیل، کشتی بخار محصول 1928 در این قست پخش می گردد.

این فیلم داستان دانشجویی است که نقش آن را باستر کیتون بازی می نماید و به پدرش که ناخدای یک قایق است می پیوندد و در جریان یاری به پدر در رقابت با یک قایق ران دیگر قرار می گیرد.

روز یکشنبه 12 اسفندماه فیلم پسر بچه شاهکار چارلی چاپلین همراه با بیوگرافی از این هنرمند به نمایش در می آید.

پسر بچه نام فیلمی صامت، به کارگردانی چارلی چاپلین، با بازی چارلی چاپلین، ادنا پرواینس، جکی کوگان، و فراوری سال 1921 است. پسربچه نخستین یا دومین فیلم بلند چارلی چاپلین است.

ماجرای این فیلم را می توان آمیخته ای از درام و واقعیت دانست. روایت فیلم ماجرای فرد بیکاری در یک محله فقیرنشین را مطرح می نماید که به طور اتفاقی پسربچه بی سرپرستی را می یابد و ناخواسته او را به زندگی خود راه می دهد، ولی رفته رفته به او دل می بندد.

روز سه شنبه مخاطبان با هارولد لوید و بهترین آثار او آشنا خواهند شد. در این قسمت فیلم یک مرد دریانورد محصول 1921 آمریکا به نمایش در می آید.

این فیلم داستان ثروتمند بی کاره ای (لوید) است که به دختری (دیویس) دل می بندد. اما پدر دختر به او هشدار می دهد که اگر خیال ازدواج دارد، باید ابتدا برای خودش کسی بگردد. ثروتمند به زودی به خدمت نیروی دریائی درمی آید و...

روز چهارشنبه بیوگرافی و کارنامه هنری استنلی لورل و الیور هاردی آنالیز و فیلم احمق ها در دریا به نمایش در می آید.

لورل و هاردی در یک کارخانه شیپورسازی کار می نمایند. پس از مدتی، هاردی به صدای شیپور حساسیت نشان می دهد و روان پزشک او (فینلیسن) محیطی آرام را برای او تجویز می نماید. آن دو به قایقی در کنار بندر می فرایند، اما جنایت کاری فراری (کرامر) وارد قایق می گردد و آنان را به خدمت می گیرد...

زندگینامه نورمن ویزدوم، کمدین و بازیگر انگلیسی روز پنجشنبه در برنامه طنزپیشگان به آن پرداخته می گردد. در این قسمت آثار هنری و فیلم های نورمن معرفی می گردد.

لازم به ذکر است، طنزپیشگان به تلاش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 11 پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شاهکار چارلی چاپلین در شبکه چهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار چارلی چاپلین در شبکه چهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید