عامل انتشار فراخوان واگذاری داروی کرونا دستگیر شد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، فردی که در شبکه های اجتماعی مدعی کشف داروی درمان قطعی ویروس کرونا شده بود دستگیر شد.

عامل انتشار فراخوان واگذاری داروی کرونا دستگیر شد

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: فردی با طرح ادعای دروغین و تبلیغات مختلف در شبکه های اجتماعی، مدعی کشف داروی درمان قطعی ویروس کرونا بود. او با اعلام حساب کاربری خود در پیغام رسان واتساپ از کاربرانی که تشخیص کرونای آنان توسط مراکز بهداشتی و درمانی مثبت اعلام شده بود می خواست با ارسال مدارک پزشکی در سایت اعلامی برای دریافت دارو ثبت نام نمایند.

معاون اجتماعی پلیس فتا به استعلامات اخذشده از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر رد و تکذیب ادعای مطروحه اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به سرنخ های به دست آمده، کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی پیروز شدند مخفیگاه متهم را در محدوده استحفاظی ویژه غرب استان تهران شناسایی نمایند.

وی اعلام کرد: پس از اخذ مجوز قضایی طی عملیات ضربتی، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و پس از مواجهه با ادله جرم به بزه انتسابی اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به هموطنان گرامی توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب این گونه تبلیغات بی پایه و اساس را در فضای مجازی نخورند و ضمن رعایت توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه مسئولان مربوطه و پرهیز از رفت وآمدهای ضروری در معابر و اماکن عمومی به هیچ عنوان به شایعات فضای مجازی توجه ننمایند و اخبار موثق را صرفا از رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی دنبال نمایند.

سرهنگ پاشایی در خاتمه گفت: شهروندان در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا احتیاج به اخذ مشاوره و هدایت با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت های سایبری می توانند با پلیس فتا در ارتباط باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "عامل انتشار فراخوان واگذاری داروی کرونا دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل انتشار فراخوان واگذاری داروی کرونا دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید