غریب آبادی: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان دهنده حسن نیت ایران است

به گزارش انجمن پرنده پارسی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، هم زمان با انتشار پانزدهمین گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در اجرای تعهداتش خواند.

غریب آبادی: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان دهنده حسن نیت ایران است

به گزارش گروه بین الملل انجمن پرنده پارسی، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، همزمان با انتشار پانزدهمین گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی آن به تعهدات بین المللی اش خواند.

غریب آبادی اضافه نمود: در این گزارش همانند چهارده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین گفت: در گزارش جدید منتشر شده از سوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره صریحی به دستور شورایعالی امنیت ملی مبنی بر توقف بعضی اقدامات ایران تحت برجام در چارچوب مواد 26 و 36 شده است. همچنین در این گزارش از سرگیری فراوری آب سنگین در مجتمع اراک از اول خردادماه بعد از یک دوره دو ماهه تعمیر و نگهداری، مورد اشاره قرار گرفته است.

وی در ادامه اعلام کرد که با وجود تحولات پیرامون برجام، همکاری های بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس در این مرحله، همچون گذشته در مسیری سازنده قرار گرفته است وی تأکید کرد که با این وجود، پرواضح است که طرفهای مقابل گام های ملموس و عملی در جهت اجرای تعهداتشان برنداشته اند و این بدعهدی، سرنوشت برجام را به مخاطره انداخته است.

نماینده دائم کشورمان توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گامهای اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام گشت، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواستار تداوم توافق هسته ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "غریب آبادی: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان دهنده حسن نیت ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان دهنده حسن نیت ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید