فشارهای آمریکا به نروژ برای افزایش هزینه های نظامی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، فارس نوشت: با توجه به اهمیت نروژ به عنوان همسایه روسیه، آمریکا در حال اعمال فشار به اسلو برای افزایش هزینه های نظامی خود است.

فشارهای آمریکا به نروژ برای افزایش هزینه های نظامی

روزنامه نروژی کلاس کمپن در گزارشی گفت که کنت بریتویت سفیر آمریکا در نروژ مشتاق است تا پیامی مبنی بر اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از صرف هزینه های دفاعی نروژ راضی نیست را با تعدادی از مقامات عالی رتبه در کمیته های دفاعی و خارجی مجلس نروژ در میان بگذارد.

کریستین تیبرینگ معاون رئیس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی مجلس نروژ به این روزنامه گفت: او (ترامپ) پیامش را با صراحت گفت و استدلال ما را نپذیرفت. آنها اشاره به این دارند که نروژ تنها کشور عضو ناتو است که مرز مشترکی با روسیه دارد و هزینه های دفاعی آن به 2 درصد تولید ناخالص داخلی نمی رسد.

با توجه به اهمیت نروژ به عنوان همسایه روسیه، آمریکا قصد دارد تا اسلو هزینه های دفاعی خود را حداقل تا 2 درصد از تولید ناخالص داخلی افزایش دهد. در سال 2018 بودجه دفاعی نروژ حدود 1.62 درصد بوده است.

طبق گفته تیبرینگ، مدت ها است که آمریکا نگرانی های خود را در مورد هزینه های دفاعی نروژ ژگفته است.

وی بار دیگر به نزدیکی نروژ به روسیه اشاره کرد و گفت: نکته جدید این است که آمریکایی ها در حال حاضر درباره پیامدهای احتمالی سرسخت هستند.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از رهبران کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواسته بود تا چهار درصد تولید ناخالص داخلی خود را صرف هزینه های نظامی کنند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "فشارهای آمریکا به نروژ برای افزایش هزینه های نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشارهای آمریکا به نروژ برای افزایش هزینه های نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید