مضر بودن گرسنگی قبل از آزمایش خون برای دیابتی ها

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مطالعه جدید نشان می دهد گرسنه نگه داشتن بدن یک فرد دیابتی قبل از انجام آزمایش خون مضر است.

مضر بودن گرسنگی قبل از آزمایش خون برای دیابتی ها

به گزارش انجمن پرنده پارسی، دیابتی ها سطح بالاتری از کلسترول بد(لیپوپروتئین با چگالی کم) را در بدن خود جای داده که این عامل می تواند باعث ایجاد بیش ازحد چربی در شریان ها گردد. به همین خاطر پزشکان به این افراد توصیه می نمایند به صورت دوره ای آزمایش خون دهند.

طبق دستورالعمل پزشکی توصیه می گردد چند ساعت قبل از آزمایش خون، به جز آب چیزی نخورند تا جواب آزمایش دقیق تر گردد اما تحقیق جدید توسط محققان دانشگاه ایالتی میشیگان نشان می دهد دیابتی هایی که انسولین یا داروهای سولفونیل اوره ها مصرف می نمایند، با گرسنگی دچار خطر کاهش قند خون یا هیپروگلیسمی (قند زیر 70 که باعث بیهوشی و رفتن در کما می گردد) می شوند.

این یافته جدیدِ منتشرشده در International Journal of Endocrinology می تواند نوع توصیه های پزشکان به این گونه افراد را دچار تغییر کند.

آزمایش روی 525 داوطلب در این تحقیق نشان می دهد افراد دیابتی که قبل از آزمایش خون گرسنه می مانند، دچار هیپروگلیسمی می شوند.

به همین دلیل محققان میشیگان می گویند دستورالعمل نخوردن غذا قبل از آزمایش خون در دیابتی هایی که انسولین مصرف می نمایند، باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "مضر بودن گرسنگی قبل از آزمایش خون برای دیابتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مضر بودن گرسنگی قبل از آزمایش خون برای دیابتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید