مطهری: بعد از باخت، انداختن توپ به زمین وزیر و وکیل کار قشنگی نیست، کمترین دریافتی را داشته ایم

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اینکه فردی بعد از باخت، مسائل کلی و فنی یک تیم را زیر نظر نگیرد و توپ را به زمین وزیر و وکیل بیندازد کار قشنگی نیست.

مطهری: بعد از باخت، انداختن توپ به زمین وزیر و وکیل کار قشنگی نیست، کمترین دریافتی را داشته ایم

حمید مطهری در گفت و گو با انجمن پرنده پارسی، درباره شرایط این روزهای پرسپولیس اظهار کرد: از 5 خرداد پارسال، بعد از اتفافاتی که در رابطه با کرونا رخ داد کارمان را جدی آغاز کردیم و تا امروز بی وقفه کار کردیم. خدا را شاکریم که کوششهای ما منجر به قهرمانی تیم در لیگ برتر شد و همراه پرسپولیس توانستیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم. کار ما برای رسیدن به فینال بسیار سخت بود اما بازیکنان نشان دادند که واقعا توانایی های زیادی دارند با این حال اتفاقاتی رخ داد که علی رغم شایستگی که داشتیم در فینال قهرمان نشدیم. بدون وقفه و بدون استراحت کارمان را ادامه دادیم و روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم. برای حفظ شرایط تیم از نظر فنی و فیزیکی شرایط سختی را تحمل کردیم اما در کنار آن مسائل اقتصادی هم کارمان را دوچندان می کرد. مسائل اقتصادی اولویت بازیکنان و کادر فنی نبودند اما مسائل اقتصادی اگر حل نگردد کار واقعا سخت می گردد. با این که اعتقاد دارم مدیران باشگاه ما از زمانی که آمدند کوشش می نموده اند اما امیدوارم شرایط بهتر بگردد چون فینالیست آسیا لیاقت این را دارد شرایطی بهتر از این داشته باشد. با وجود همه مسائل ما به عنوان کادر فنی کوشش نموده ایم وظیفه مان را به نحو احسن انجام بدهیم و فکر می کنم هواداران هم راضی هستند که با همه انرژیمان برای پیروزیت تیم کوشش می کنیم. الان با سپاهان در کورس قهرمانی هستیم و دو تیم شانه به شانه هم پیش می فرایند من امیدوارم اتفاقاتی که در آینده رخ می دهد فوتبالی باشد و در زمین مسابقه رقابت تعیین کند که چه تیمی قهرمان است.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت های خود به وحدت تاکتیکی تیمش اشاره نمود و گفت: تیمی که بعد از چهار قهرمانی دوباره همان فرایند را ادامه می دهد این نشان می دهد که تیم ما برای رسیدن به پیروزیت کوشش می نماید. راز پیروزیت ما به غیر از مسائل فنی چیزی خیلی پیچده ای هم نیست چون رمز پیروزیت ما همدلی میان اعضای تیم است. درست است که مسائل فنی و تاکتیکی هم بسیار مهم است اما همدلی از همه چیز مهم تر است که در تیم ما کاملا مشهود است. از جوانترین بازیکن تا باتجربه ترین بازیکن وظایفشان را به نحو احسن انجام می دهند. مدتی بود سیدجلال حسینی کمتر در ترکیب تیم قرار می گرفت اما مثلا در دیدار برابر پیکان وقتی در دقایق پایانی به عنوان یار تعویضی وارد زمین می شد با انرژی و کوشش و انگیزه مضاعف خودش را برای بازی آماده می کرد. وقتی کاپیتان تیم ما چنین انگیزه ای دارد قطعا سایرین از او الگوبرداری می نمایند. بازیکن جوان ما مثل محمد شریفی که در یک بازی آسیایی به میدان می رود مانند یک بازیکن باتجربه عمل می نماید. اینها نشان می دهد که همه بازیکنان ما به وظایف خود مطلع هستند و با تعهد کامل کار می نمایند.

وی ادامه داد: ما در کنار همدلی مسائل فنی و تاکتیکی را هم به دقت زیر نظر داریم و کار را پیش می بریم. تمام گروه فنی ما که در راس آن آقای گل محمدی حضور دارند کار و کوشش می نمایند تا شرایط ما روز به روز بهتر بگردد. ما همواره به دنبال این هستیم که استانداردهای خودمان را ارتقا بدهیم. بیشتر توجه ما معطوف به مسائل داخل زمین است تا این که بخواهیم بیایم روی حاشیه ها کار کنیم و تمرکز خودمان را برهم بزنیم.

مطهری در بخش دیگری از صحبت هایش درباره حواشی پرسپولیس و این که گفته می گردد جریانی خاص این تیم را به قهرمانی می رساند و قهرمانی های متعدد این تیم به خاطر حمایت های بیرون از زمین بوده است گفت: درباره این که چرا پرسپولیس 4 بار قهرمان شده است خیلی چیز پیچیده ای نیست. در لیگ های معتبر جهان هم می بینید گاهی تیمی چند سال پشت سر هم قهرمان می گردد. به طور مثال در ایتالیا یوونتوس 9 بار و بایرن مونیخ در آلمان 8 بار پیاپی قهرمان شده اند. ما حواشی این چنینی را اطراف آن تیم ها نمی بینیم. یعنی نمی آیند بگویند فلانی حمایت کرد که یوونتوس قهرمان شده است چون به آن سطح از حرفه گری رسیده اند و می دانند که نتایج درون زمین رقم می خورند.

او ادامه داد: ما تا زمانی که به دنبال این گونه مسائل حاشیه ای باشیم و به دنبال این نباشیم که مسائل باشگاه محبوب خودمان را ریشه یابی کنیم و مسائل فنی و مدیریتی را دقیق آنالیز کنیم، باز هم نمی توانیم پیروز بشویم و همین فرایند ادامه دارد. گاهی در این شرایط راحت ترین کار را انتخاب می کنیم و سعی می کنیم فقط درباره دیگران صحبت کنیم و بگویم فلانی از فلان تیم حمایت می نماید که قهرمان شده است. این مسائل پیش پا افتاده و بسیار پوچ هستند تا زمانی که تفکراتمان این گونه باشد و به اصل موضوعات نپردازیم مسائل وجود خواهند داشت. آیا در لیگ قهرمانان اسیا داوران از ما حمایت می نمایند یا شخص خاصی به ما یاری می نماید؟ ما در این جا سعی می کنیم با کوچک کردن یکدیگر خودمان را عظیم کنیم اما این راهش نیست. یک نفر باید با رفتار و عملکردش نشان بدهد که بهترین است. در لیگ قهرمانان آسیا یک بار آقای لوران بلان را دیدار کردم و او هم نحوه بازی تیم پرسپولیس را بسیار تمجید کرد و گفت شما فراتر از استانداردهای آسیا بازی می کنید. وقتی او به عنوان یک مربی شناخته شده که سرمربی تیم ملی فرانسه و باشگاه پاری سن ژرمن این گونه از تیم ما صحبت می نماید، پس نشان می دهد که پرسپولیس توانایی خودش را نشان داده است. با این حال ما باز هم به دنبال این هستیم که بهتر بشویم و هفته به هفته پیش برویم.

مربی تیم پرسپولیس به حمایت محمدجواد آذری جهرمی از پرسپولیس اشاره نمود و گفت: این که کسی هوادار تیمی باشد و شجاعانه آن را اعلام کند هیچ ایرادی ندارد. خیلی از افراد مشهور هوادار یک تیم هستند اما هیچ وقت نمی آیند که بگویند هوادار کدام تیم هستند. این که یک وزیر بیاید بگوید من هوادار یک تیم هستیم هیچ ایرادی ندارد چون او یک شخصیت حقیقی هم دارد که می تواند هوادار تیمی باشد. با این حال کری خوانی ها باید در حدی باشد که در آن بی احترامی وجود نداشته باشد. ما باید به حریفمان هم احترام بگذاریم و بی احترامی نکنیم. البته من صحبت های آقای وزیر را که دیدم بی احترامی در آن ندیدم. قصد من حمایت از آقای آذری جهرمی نیست اما واقعا در صحبت او توهینی وجود نداشت. این که آدم بعد از یک باخت مسائل کلی و فنی یک تیم را زیر نظر نگیرد و آنالیز نکند و توپ را به زمین وزیر و وکیل بیندازد کار قشنگی نیست.

مطهری همچنین درباره مسائل اقتصادی باشگاه پرسپولیس هم گفت: ما تا به حال کمترین دریافتی را نسبت به سایر تیمها داشتیم. با پرداختی ای که چند روز قبل به ما داشتند میزان دریافتی ما به 60 درصد رسید. اگر از تیم پرسپولیس حمایت می گردد، پس چرا ما کمترین دریافتی را داشته ایم؟ ما یک ریال پاداش دریافت ننموده بودیم تا این که چند روز قبل مبلغی را به حساب ما به عنوان پاداش واریز کردند. ما چطور تیم حکومتی هستیم که کمترین دریافتی را داشته ایم؟ ما چطور تیم حکومتی هستیم اما باشگاه از هواداران یاری می خواهد؟

در ادامه این گفت وگو مطهری به اشتباهات داوری و همینطور اعتراضات نیمکت ها در جریان بازی اشاره نمود و گفت: بهتر است داوران ما باید در زمین شجاعانه تصمیم بگیرند و نیمکت ها برایشان تفاوت نداشته باشد. من آقای فغانی را به عنوان مثال مطرح می کنم چون او هیچ وقت در زمین مسابقه اعتنایی به نیمکت ها ندارد. او با شجاعت تمام درون زمین روی صحنه ها قضاوت می کرد. من به عنوان بردار کوچک داوران که با بیشترین زحمت و کمترین دریافتی را همواره داشته اند، می خواهم با شجاعت در زمین مسابقه عمل نمایند. اگر چنین بگردد نیمکت هایی که می خواهند با فریاد زدن و اعتراض کردن از داور امتیاز بگیرند، دیگر به هدفشان نمی رسند و این گونه مسائل کمتر می گردد. الان کم کم این باور برای ما شکل می گیرد که اگر اعتراض نکنیم، حقمان را نمی دهند. این نباید باب بگردد که اگر اعتراض کنیم داور به نفع ما سوت می زند.

وی همچنین به رقابت پرسپولیس و سپاهان در صدر جدول اشاره نمود و اظهار کرد: رقابت ما و سپاهان در صدر جدول باعث جذابیت لیگ می گردد. سال گذشته ما با تیم دوم جدول 14 امتیاز اختلاف داشتیم اما الان رقابت شانه به شانه جذابیت خودش را دارد. قبلا هم گفته بودم نیم فصل دوم مثل رانندگی در شب است و باید با تمرکز بالا برویم تا در نهایت قهرمان بشویم. ما باید با آرامش بازی به بازی پیش برویم تا در انتهای لیگ سربلند باشم. پرسپولیس همواره باید ذهن برنده خواه داشته باشد و به خاطر همین ما در جام حذفی هم با انگیزه بالا حضور داریم و کوشش می کنیم در این جام هم قهرمان بشویم. ما نشان داده ایم در همه جام ها مدعی هستیم.

مطهری در ادامه در پاسخ این سوال که آیا لیستی به باشگاه ارائه شده که باشگاه برای جذب آن بازیکنان اقدام کند گفت: در بعضی صحفه های مجازی دیده بودم که نوشته بودند باشگاه با فلان بازیکن مذاکره و با فلان بازیکن به توافق رسیده اما واقعا چنین چیزی نیست. الان با تمرکز بالا صرفا به بازی های پیش رو فکر می کنیم پس بنابراین این که بخواهیم به دنبال مذاکره با بازیکنان جدید باشیم اصلا واقعیت ندارد اما به باشگاه گفته ایم که با بازیکنان فعلی تمدید نمایند. باشگاه هم مذاکراتی را چه به صورت مکتوب و چه شفاهی انجام داده تا قرارداد بازیکنان را تمدید نمایند. این مرحله اول اقدام ماست چون ابتدا باید ببنیم در تیم ما چه بازیکنانی حضور دارند بعد لیست خرید را به باشگاه بدهیم.

وی همچنین گفت: همواره از گروه مدیریتی جدید حمایت کردم چون آنها در کوشش هستند مسائل رفع گردد. با این حال در جاهای هم صحبت کردم و گفته ام مدیریت باید مسائل را حل نمایند. ما تا به حال کمترین دریافتی را داشته ایم اما می دانیم که آقای سمیعی به عنوان مدیرعامل باشگاه صادقانه زحمت می کشد و پا به پای ما پیش می آید تا بازیکنان را از بابت پرداختی ها نگران نکند. ما پرسپولیس هستیم و به عنوان نایب قهرمان آسیا توقع داریم حمایت بیشتری از تیم بگردد.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس به حواشی دیدار تیمش برابر ذوب آهن اشاره نمود و گفت: ما رقابت سالمی درون زمین انجام می دهیم و نمی دانیم چرا حواشی عجیبی بیرون زمین رخ می دهد. در روزی که پیش از دیدار از ذوب آهن در راه رفتن به استادیوم، نارنجکی به اتوبوس بازیکنان برخورد کرد و اتوبوس ما هم کمی عقب تر بود و اگر راننده اتوبوس ما مهارت کافی را نداشت، اتوبوس واژگون می شد. همه می گویند نارنجک به اتوبوس خورده است اما من احساس می کردم خمپاره به اتوبوس برخورد نموده است. فکر می کنم این کار برنامه ریزی شده بود چون افرادی از قبل در جای تعیین ایستاده بودند و این کار را انجام دادند. این موضوع در واقع ارتباطی به باشگاه ذوب آهن نداشت. آیا این افراد فکر نموده اند اگر اتوبوس واژگون می شد، چه حادثه ناگواری رخ می داد؟ زمانی که ما به استادیوم رسیدم پاهای بازیکنان می لرزید و واقعا حال خوبی نداشتند چون واقعا شوکه شده بودیم. پلیس و نیروی انتظامی باید بیشتر برای تامین امنیت تیم ها کوشش نمایند چون در راه وقتی اتوبوس وارد اتوبان شد، فقط یک خودروی پلیس تیم را همراهی می کرد. با این حال باشگاه ذوب آهن مقصر نیست چون آنها نهایت کوشششان را کردند که بازی در بهترین شرایط برگزار گردد. آقای کربکندی هم در باشگاه ذوب آهن هستند و من مدتی در تیم راه آهن دستیار ایشان بودم و می دانم که او چنین شخصیتی ندارد که بخواهد به این مسائل دامن بزند. با توجه به اتفاقاتی که قبلا در اصفهان اتفاق افتاده پلیس باید بیشتر دقت کند که اتفاقات این چنینی رخ ندهد.

وی درباره رای کمیته انضباطی که اعلام نموده دیدارهای پرسپولیس و سپاهان در استادیوم بی طرف برگزار گردد اظهار کرد: از کمیته انضباطی سوالی دارم و سوالم این است که مگر اتفاقات بازی مقابل سپاهان در استادیوم آزادی اتفاق افتاده که پرسپولیس را از میزبانی محروم کردند؟ رای باید سنخیت و عدالت داشته باشد. این گونه رای ها اصلا قشنگ نیست. خواهشم از کمیته انضباطی این است من را در این زمینه توجیه کند.

مربی تیم پرسپولیس در ادامه اشاره ای به اردوی تیم ملی و بازیهای پیش روی این تیم در مقدماتی جام جهانی داشت و توضیح داد: اینکه شش بازیکن از پرسپولیس به تیم ملی دعوت شدند بسیار خوب است. البته معتقدم سیامک نعمتی از همان ابتدا می توانست به تیم دعوت گردد. سایر بازیکنان هم لیاقت این را داشتند که به تیم ملی دعوت بشوند اما ما باید یاد بگیریم که به نظر سرمربی تیم ملی احترام بگذاریم چون در نهایت او باید جوابگو باشد. درباره بازی های پیش روی تیم ملی باید هم بگویم بازی های بسیار سختی داریم و روزهای سختی در انتظار تیم ملی است. اگر الان تیم ملی در کیش اردو زده حتما سرمربی تیم ملی کیش را انتخاب نموده است و هر گونه برنامه آماده سازی تیم ملی با نظر سرمربی تیم ملی بوده است. با این که بازی های سختی داریم اما فوتبالیست های ما همواره در جاهای سخت کارهای عظیم نموده اند و امیدوارم پیروز بشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مطهری: بعد از باخت، انداختن توپ به زمین وزیر و وکیل کار قشنگی نیست، کمترین دریافتی را داشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: بعد از باخت، انداختن توپ به زمین وزیر و وکیل کار قشنگی نیست، کمترین دریافتی را داشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید