مودیان مالیاتی باید تعطیلی واحد کسب و کار را به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، با تصویب مجلس مودیان مالیاتی باید تعطیلی واحد کسب و کار را به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهند.

مودیان مالیاتی باید تعطیلی واحد کسب و کار را به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی، ماده 12 این لایحه را آنالیز نموده و با 143 رای موافق، 3 رای مخالف و 3 رای ممتنع را به تصویب رساندند.

بر اساس این ماده اشخاص مشمول مکلف هستند در صورتی که امکان صدور صورت حساب الکترونیکی به دلیل بروز حادثه و یا نقص فنی فراهم نباشد، مراتب را بلافاصله به وسیله کارپوشه خود در سامانه مودیان یا به هر طریق دیگری که سازمان اعلام می نماید، حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی اعلام نمایند.

اشخاص مشمول موظف هستند تا زمان امکان پذیر شدن صدور حساب الکترونیکی فروش های خود را به ترتیبی که سازمان به موجب دستورالعملی مقرر می نماید، ثبت و صورت حساب های صادره را به سازمان ارسال نمایند.

همچنین حکم این ماده در صورتی که امکان ثبت در سامانه موضوع ماده 169 قانون مالیات های مستقیم فراهم نباشد، نیز جاری است.

در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 13 این لایحه را آنالیز نموده و با 138 موافق، 8 رای مخالف و سه رای ممتنع آن را به تصویب رساندند.

بر اساس این ماده در صورتی که به هر دلیلی اعم از تعطیلی موقت یا دائم و یا انحلال واحد کسب و کار بهره برداری از پایانه فروشگاهی به طور موقت یا دائم متوقف گردد، اشخاص مشمول مکلف هستند مراتب را ظرف مدت 10 روز از توقف بهره برداری به وسیله کارپوشه خود در سامانه مودیان حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی اعلام نمایند.

در تبصره این ماده آمده است: در مواردی که تعطیلی واحد کسبی به حکم مراجع قانونی ذی ربط باشد و یا در موارد قوه قهریه و یا بروز حوادث غیر مترقبه و مبتنی بر علل و جهاتی خارج از اراده اشخاص مشمول باشد و بر اثر آن اطلاع به سازمان ممکن نباشد، اشخاص مشمول تا برطرف موانع قهریه مذکور از رعایت مهلت زمانی مقرر در این ماده مستثنی می باشد.

در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 14 این لایحه را آنالیز نموده و با 118 رای موافق و 8 رای مخالف و چهار رای ممتنع به تصویب رسانند.

بر اساس این ماده اشخاص مشمولی که نسبت به تغییر شغل یا محل فعالیت تغییر مالکیت و یا اجاره واحد کسب و کار اقدام می نمایند، مکلف است ظرف مدت 10 روز تغییرات اجرا شده را به وسیله کار پوشه خود در سامانه مودیان حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی اعلام نماید.

در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 15 این لایحه را آنالیز نموده و برای آنالیز بیشتر آن را به کمیسیون ارجاع دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مودیان مالیاتی باید تعطیلی واحد کسب و کار را به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مودیان مالیاتی باید تعطیلی واحد کسب و کار را به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید