نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم ، امکان فروش سهام سرمایه گذاری استانی فراهم شد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، 30 میلیون از سهامداران عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را برگزیده اند برای فروش سهام خود باید حتماً کد بورسی بگیرند.

نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم ، امکان فروش سهام سرمایه گذاری استانی فراهم شد

به گزارش گروه مالی انجمن پرنده پارسی، با آزادسازی سهام عدالت و انتخاب روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت از 49 میلیون سهامدار عدالت تعداد 19 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده و 30 میلیون نفر از سهامداران در روش مدیریت غیرمستقیم باقی ماندند.

با توجه به اینکه سهام این افراد به شرکت های سرمایه گذاری استانی مربوطه در زمانی که این سهام به آنها اختصاص پیدا نموده منتقل می گردد این افراد برای معامله سهام حتماً باید کد بورسی گرفته و در سامانه جامع مشتریان (سجام) ثبت نام نمایند.

در حال حاضر بیشتر شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس پذیرفته شده و سهام حدود 18 شرکت سرمایه گذاری استانی قابل معامله است. بنابراین پرتفوی سهام عدالت افراد در روش غیر مستقیم به شرکت سرمایه گذاری استانی مربوطه منتقل شده و در عوض به همان میزان سهام شرکت استانی در پرتفوی آنها قرار گرفته است که اکنون با آزاد شدن معاملات سهام شرکت های استانی در بورس این افراد برای خرید و فروش سهام خود حتماً باید کد بورسی دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم ، امکان فروش سهام سرمایه گذاری استانی فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم ، امکان فروش سهام سرمایه گذاری استانی فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید