نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران تفاهمنامه امضا کردند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، تفاهمنامه همکاری بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و اداره کل میراث فرهنگی تهران پیش از ظهر روز چهارشنبه در محل فرماندهی تهران برگزار گشت. در در ماده یک این تفاهمنامه که بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به نمایندگی سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نمایندگی رجبعلی خسروآبادی منعقد شد، آمده است:

نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران تفاهمنامه امضا کردند

هدف از این تفاهمنامه، تجمیع ظرفیت ها و توانمندی های آموزشی، اجتماعی و فرهنگی دو دستگاه در جهت هم افزایی و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی است. محورهای همکاری مشترک بین این دو نهاد، برگزاری جلسات هم اندیشی به منظور برنامه ریزی و اجرای مشترک برنامه های آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با استفاده از تمام ظرفیت های موجود طرفین است. حضور مسئولان دو سازمان در مناسبت سازمانی طرفین برای تقویت و تحکیم روابط و همکاری های مشترک، برگزاری اتاق های فکر مشترک به منظور بررسی دغدغه های اجتماعی و فرهنگی و سازمانی طرفین و همکاری در جهت رفع معضلات مطرح شده، همکاری در جهت چاپ و توزیع بروشورهای چند زبانه در سطح هتل ها و مراکز اقامتی برای ارتقای سطح آگاهی گردشگران خارجی هنگام مواجهه با خطرات احتمالی، استفاده از ظرفیت های تبلیغاتی طرفین به منظور فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دانستنی های مختلف انتظامی، امنیتی و اجتماعی به شهروندان تهرانی از جمله موارد ذکر شده دیگر در این تفاهمنامه است.

همچنین در این تفاهمنامه نیروی انتظامی متعهد شد که دوره های آموزشی چهره به چهره با موضوعات اجتماعی و فرهنگی از جمله جرایم سایبری، عرفان های نوظهور، مواد مخدر و... ویژه کارکنان میراث فرهنگی برگزار کند. همچنین برای برگزاری دوره های آموزش دفاع شخصی برای کارکنان حفاظت میراث فرهنگی به منظور افزایش امنیت موزه ها و سایت های باستانی همکاری کنند.

اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نیز متعهد شد کلاس های آموزشی در رشته های صنایع دستی ویژه زنان و دختران در معرض خطر پایتخت (معرفی شده از سوی فاتب) با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را برگزار کند.

واحدهای تولیدکننده صنایع دستی برای خرید مستقیم کالا و منسوجات مورد نیاز فاتب معرفی شود. هماهنگی های لازم برای بازدید رایگان پرسنل و خانواده کارکنان فاتب از چهار موضع تابعه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران انجام و تورهای گردشگری روزانه و شبانه در ایام و مناسبت های ویژه سال برای خانواده و کارکنان فاتب اجرا شود.

همچنین کارگاه های آموزشی برای پلیس های تخصصی به منظور آشنایی پلیس با نحوه تشخیص اشیای عتیقه برپا شده و از ظرفیت های آموزشی، علمی، تحقیقاتی و پژوهش در راستای ماموریت های محول ناجا استفاده شود و برای استفاده رایگان کارکنان فاتب از سایر ظرفیت های خدماتی میراث فرهنگی، حسب مورد در مناسبت های مختلف سال، هماهنگی های لازم انجام گیرد. این تفاهمنامه به مدت سه سال لازم الاجرا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران تفاهمنامه امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران تفاهمنامه امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید