هواپیمای برقی با قابلیت 6 ساعت پرواز در راه است

به گزارش انجمن پرنده پارسی، یک شرکت نروژی از فراوری و پرواز آزمایشی پیروز یک هواپیمای برقی خبر داده که با تقویت باتری و موتور الکتریکی خود در آینده قادر به شش ساعت پرواز خواهد بود.

هواپیمای برقی با قابلیت 6 ساعت پرواز در راه است

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران به نقل از نیواطلس، این هواپیما که دارای دو جایگاه بوده و قادر به حمل دو نفر و بارهای آنها با وزن حداکثر 240 کیلوگرم است، توسط شرکت Equator Aircraft فراوری شده و P2 Xcursion نام دارد.

هواپیمای مذکور فعلاً تنها می تواند در ارتفاع پایین پرواز کند. استفاده از مواد سبک کامپوزیتی در بدنه هواپیمای یادشده باعث شده تا وزن آن از 750 کیلوگرم فراتر نرود.

پرواز آزمایشی P2 Xcursion حدود 10 دقیقه به طول انجامیده و طی این پرواز میزان استحکام، شرایط دینامیکی و انعطاف پذیری هواپیمای مذکور کنترل و آنالیز شده است. امید می رود از داده های یادشده برای ارتقای طراحی و عملکرد این هواپیما استفاده گردد.

موتور مورد استفاده در این هواپیما یک موتور 97 کیلووات ساعتی به نام ENGIRO M97 است. همچنین باتری های لیتیومی به وزن 100 کیلوگرم در این هواپیما استفاده شده است. در حال حاضر این هواپیما می تواند حداکثر 35 دقیقه پرواز کند ولی با تقویت موتور فعلی، افزودن یک موتور دیزلی فراوری برق به آن و افزایش قدرت باتری این رقم به 105 دقیقه و در نهایت به شش ساعت افزایش خواهد یافت.

این هواپیما در مجموع 750 کیلوگرم وزن داشته، سرعت آن به حداکثر 241 کیلومتر در ساعت می رسد و حداکثر مسافتی که می تواند طی کند به 1565 کیلومتر می رسد.

منبع: اقتصاد ایران

به "هواپیمای برقی با قابلیت 6 ساعت پرواز در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمای برقی با قابلیت 6 ساعت پرواز در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید