واکنش آلمان به اخراج دیپلمات هایش از روسیه

به گزارش انجمن پرنده پارسی، فارس نوشت: تصمیم وزارت خارجه روسیه به اخراج دو دیپلمات آلمانی، واکنش دولت برلین را در پی داشت.

واکنش آلمان به اخراج دیپلمات هایش از روسیه

به نوشته خبرگزاری رویترز وزارت خارجه آلمان با صدور بیانیه ای گفت: دولت آلمان از تصمیم دولت روسیه برای عنصر نامطلوب خواندن دو دیپلمات آلمانی در مسکو متاسف است.

در این بیانیه تاکید شده که اخراج دو دیپلمات آلمانی از روسیه پیغام اشتباهی را می فرستد و اقدامی غیرموجه است.

وزارت خارجه روسیه امروز از تصمیم دولت این کشور برای اخراج دو دیپلمات آلمانی از مسکو، در اقدام متقابل علیه اخراج دو دیپلمات روس از برلین اطلاع داد.

دولت آلمان چند روز پیش با متهم کردن روسیه به دست داشتن در قتل یک تبعه گرجستانی در برلین، دو دیپلمات روس از سفارتخانه این کشور را عنصر نامطلوب اعلام نموده و از آلمان اخراج کرد.

این شهروند گرجستانی، زلیمخان خانگوشویلی فرمانده یک واحد از نیروهای شورشی چچن در جنگ علیه روسیه بود که اواخر ماه آگوست امسال میلادی (یکم شهریور) در برلین به قتل رسیده بود.

دفتر دادستانی کل آلمان مدعی است شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افرادی مرتبط با دولت روسیه یا چچن در این ترور دست داشته اند.

دمیتری پسکوف سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام آلمان، بیان داشت ادعای نقش داشتن دولت روسیه در قتلی که در برلین اتفاق افتاده کاملاً بی اساس است و هیچ سوظن جدی درخصوص دخالت روسیه در این قتل وجود ندارد و این مسئله هیچ ارتباطی به مقامات روس ندارد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش آلمان به اخراج دیپلمات هایش از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آلمان به اخراج دیپلمات هایش از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید