واکنش ها به فیلم جدید تارانتینو در کن، منتقدان وبازیگران چه گفتند؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از اسوشیتدپرس، داستان فیلم روزی روزگاری در هالیوود که سال 1969 لس آنجلس را موضوع خود قرار داده است با نظرات متفاوت منتقدان روبه رو شده است.

واکنش ها به فیلم جدید تارانتینو در کن، منتقدان وبازیگران چه گفتند؟

پیتر هاول منتقد تورنتو استار در این باره گفت: تارانتینو می خواست به ما داستانی درباره زندگی هالیوود در دوره خانواده منسون بگوید. در این فیلم برد پیت بهترین نقش عمرش را ایفا کرد. او شاهکار بود.

پیتر بردشاو از گاردین از این فیلم به عنوان کمدی سیاه تارانتینویی یاد کرد و نوشت روزی روزگاری هالیوود برداشتی است از ماجراهای اواخر دهه شصت خانواده منسون در کالیفرنیا. فیلمی شوکه کننده و جذاب که آسمان آبی و غروب های طلایی لس آنجلس 1969 در آن به زیبایی تصویر شده است. تارانتینو این فیلم را با وسواس همیشگی اش ساخته است. وی اضافه نمود: برد پیت در این فیلم با بی خیالی اش ما را به یاد یازده یار اوشن می اندازد.

وی در ادامه گفته است: سکانس خونین پایانی به احتمال زیاد باعث می گردد کل فیلم را در ذهن تان مرور کنید. پایانی کاملاً جنجالی و عجیب که با بی مسئولیتی هر چه تمام تر و مهم تر از همه درخشان ساخته شده است.

اوون گلیبرمن، منتقد ورایتی فیلم را بهتر از جنگوی رها شده و هشت نفرت انگیز خواند و نوشت عناصر فیلم های تارانتینویی در این فیلم وجود داشت. وی این فیلم را کلاژی زیبا، عظیم، شگفت انگیز و دیدنی خواند که جزئیات نوستالژیک هالیوود سال 1969 را تصویر می نماید. وی صحنه کشتار خانواده منسون را تارانتینویی خواند و نوشت: از نظر ریتم این سکانس شباهت زیادی به سکانس پایانی لعنتی های بی آبرو دارد.

منتقد ددلاین نوشت تارانتینو متولد شده تا فیلم هایی باشکوه، بی شرمانه، محکوم کننده و خنده دار بسازد.

منتقد مجله فیلم آنلاین حتی گفت این فیلم باید دنباله ای هم داشته باشد و نوشت: در دنیای تارانتینو دنیا جایی رنگارنگ تر است. لطفاً راند دوم....

با این حال بودند منتقدانی که از نبوغ تارانتینو تحت تأثیر قرار نگرفته باشند.

گریرسون منتقد اسکرین در توییتی نوشت: مثل بسیاری از آثار اخیر تارانتینو، این فیلم هم کار خودش را می نماید، به طور حیرت انگیزی سبک خاص خود را دارد و جاه طلبانه ساخته شده است.

وی اضافه نمود: اما حتی خودش هم اقرار می نماید که حتی اگر مثل چند فیلم اخیرش در میان طرفداران تا حدودی پیروز و تا حدودی شکست خورده باشد، به خودی خود یک دستاورد است.

جاستین چانگ منتقد لس آنجلس تایمز نیز نوشت: فیلم خنده دار، ترسناک، ناامید کننده و هیجان انگیز است. ساختار فیلم عجیب و غریب است و همه از همان وقتی که تارانتینو داستان آن را نوشت پیش بینی شده بود.

خود تارانتینو روی فرش قرمز، فیلمش را با فیلم رما ساخته برنده اسکار آلفونسو کوارون مقایسه کرد و گفت یک تکه به یادماندنی از تاریخ است، همان طور که رما چنین فیلمی بود… سال 1969 لس انجلس این طوری بود.

دی کاپریو 44 ساله نیز گفت که فیلم بازگشتی به صحنه های حماسی هالیوودی است؛ جذابیتی که دیگر شاهد آن نیستیم. وی اضافه نمود: همه چیز از ذهن تارانتینوی عظیم بیرون آمده که نه تنها یکی از بهترین نویسندگان بلکه یکی از بهترین کارگردان های روی زمین است.

برد پیت 55 ساله گفت: فیلم یک نامه عاشقانه به هالیوود است و لس آنجلس؛ شهری که من عاشقش هستم...

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش ها به فیلم جدید تارانتینو در کن، منتقدان وبازیگران چه گفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به فیلم جدید تارانتینو در کن، منتقدان وبازیگران چه گفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید