واکنش ژاپن به شروع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش انجمن پرنده پارسی، وزیر کابینه دولت ژاپن در واکنش به شروع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران ضمن تاکید بر حفظ روابط خوب با ایران، گفت که توکیو کوشش خود را برای بهبود روابط ایران و آمریکا به کار خواهد بست.

واکنش ژاپن به شروع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، یوشیهیده سوگا، وزیر کابینه ژاپن روز چهارشنبه در واکنش به شروع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت که توکیو، با وجود تصمیم اخیر ایران برای از سر دریافت غنی سازی اورانیوم هر اقدام دیپلماتیکی را برای کاهش تنش میان آمریکا و ایران انجام خواهد داد.

سوگا همچنین گفت که ژاپن هر جهت دیپلماتیک را با هدف بهبود روابط میان تهران و واشنگتن در پیش خواهد گرفت و امیدوار است که بتواند به حل مشکل در خاورمیانه یاری کند.

این مقام ژاپنی، در ادامه تاکید نمود که ژاپن با وجود این که متحد آمریکا است، روابط خوب با ایران را حفظ نموده و بنابراین، بیش از پیش به دنبال گفتمانی میان دو طرف و پیش برد صلح و ثبات در خاورمیانه خواهد بود.

به گزارش انجمن پرنده پارسی، این واکنش ژاپن در پی این مطرح می گردد که حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در صفحه توییترش نوشت: امروز چهارمین گام ایران برای کاهش تعهدات برجامی اش با گازدهی به 1044 سانتریفیوژ آعاز می گردد. به خاطر سیاست های آمریکا و متحدانش، سایت فردو به زودی به طور کامل فعالیت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش ژاپن به شروع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ژاپن به شروع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید