پلیس آریزونا آمریکا جوان 25 ساله قطری را کشت

به گزارش انجمن پرنده پارسی، وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا از کشته شدن یک جوان قطری توسط مامور پلیس این ایالت در جریان یک درگیری در خیابان خبر داده است.

پلیس آریزونا آمریکا جوان 25 ساله قطری را کشت

به گزارش گروه بین الملل انجمن پرنده پارسی، طبق اعلام آمریکایی ها یک مامور پلیس ایالتی آریزونا در جریان درگیری با یک جوان 25 ساله قطری که با ویزا دانشجویی در این کشور حضور داشته، او را به قتل رسانده است.

وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا درباره درگیری منجر به کشته شدن محمد احمد الهاشمی جوان 25 ساله قطری در این ایالت آمریکا، یک بیانیه طولانی منتشر نموده و او را مقصر این درگیری خوانده است.

طبق این بیانیه، مامور پلیس ایالتی نوزدهم دسامبر (28 آذرماه) که با خودروی خدمت خود به همراه یک شهروند آمریکایی در حال گشت زنی در شهر تمپی آریزونا بود، با یک تبعه قطری روبرو شد که تابلوی هدایت رانندگی را کند و آن را وسط جاده رها کرد.

بنا بر اعلام وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا، پلیس ایالتی ابتدا از درون خودرو با بلندگو از این فرد خواست که تابلوی هدایت رانندگی را سر جای خودش برگرداند، اما او بدون توجه به این درخواست به راهش ادامه داد.

به گفته آمریکایی ها، محمد احمد الهاشمی که با ویزا دانشجویی در آمریکا اقامت داشت، به رغم دستورات مامور پلیس ایالتی هیچ توجهی به او نکرد و بعد از توقف خودروی پلیس مقابلش، به رفتار و اقدامات خشن فیزیکی دست زد.

محمد احمد الهاشمی جوان 25 ساله قطری

طبق روایت وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا، مامور پلیس از محمد احمد الهاشمی که در حال پیاده راه رفتن در خیابان بود، خواست که از خیابان خارج گردد، اما او ضمن رد این خواسته پلیس، آغاز به حمله به خودروی این مامور کرد. در این هنگام مامور پلیس از خودرو پیاده شد و به این تبعه قطری دستور داد که روی زمین بنشیند. امتناع دوباره او به این فرمان، سبب شد مامور پلیس با شوکر به این جوان قطری حمله کند، اما دو بار استفاده او از شوکر به جایی نرسید و کار دو طرف به درگیری کشید.

مقام های ایالت آریزونا، جوان قطری را به حمله خشونت آمیز به مامور پلیس ایالتی متهم کردند و گفتند، او این مامور را با مشت و لگد مورد حمله قرار داد و حداقل سه بار وی را به زمین کوبیده بود و مامور پلیس برای حفاظت از جان خود و شهروند آمریکایی حاضر در خودرویش، با سلاح سازمانی به تبعه قطری شلیک کرد و او را کشت.

به گفته آمریکایی ها، حملات محمد احمد الهاشمی به این مامور پلیس ایالتی آریزونا سبب جراحت او شده بود.

پایگاه خبری نشنال امارات هم در گزارشی درباره کشته شدن این این شهروند جوان قطری اطلاع داد، او روز چهارشنبه هفته گذشته به اتهام تعدی و تجاوز به مرکز اسلامی شهر تمپی به مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

رسانه ها و مقام های آمریکایی اطلاعات زیادی درباره محمد احمد الهاشمی مخابره ننموده اند و تنها به ذکر این نکته که او دانشجوی سابق دانشگاه ایالتی آریزونا بوده، اکتفا نموده اند.

کشته شدن این شهروند قطری دو هفته بعد از تیراندازی خبرساز محمد سعید الشمرانی جوان 21 ساله عضو نیروی هوایی عربستان سعودی در پایگاه نظامی پنساکولا ایالت فلوریدا انجام شد. حمله ای که در آن چهار آمریکایی کشته و هشتن تن زخمی شدند.

مقام های آمریکایی حمله تبعه سعودی به پنساکولا را تروریستی خواندند و سپس ارتش آمریکا هم اعلام نمود به دلایل امنیتی، حدود 175 دانشجوی علوم هوایی سعودی را که در آمریکا آموزش می دیدند، پرواز ممنوع نموده است

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پلیس آریزونا آمریکا جوان 25 ساله قطری را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آریزونا آمریکا جوان 25 ساله قطری را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید