پیگیر راهکارهای کاهش مصرف بنزین هستیم

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از وزارت نفت، محسن دلاویز، در نشست شورای مدیران شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، بر لزوم تداوم فعالیت ها در زمینه های مختلف مرتبط با اصلاح الگوی مصرف سوخت به ویژه بنزین تاکید نمود و با اشاره به نقش اثرگذاری که خودروسازان می توانند در این زمینه ایفا نمایند، یادآور شد: اگرچه پیش بردن اموری که فرابخشی است و چند دستگاه در اجرای آن نقش دارند، آسان نیست، اما شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با تمام توان، راهکارهای مرتبط با بهینه سازی مصرف بنزین را دنبال می نماید.

پیگیر راهکارهای کاهش مصرف بنزین هستیم

وی با اشاره به برگزاری نشست مشترک با مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور آنالیز راهکارهای همکاری در بهبود اصلاح الگوی مصرف سوخت، بهبود عملکرد در فرآیندهای پالایشی را از جمله این راهکارها برشمرد و اضافه نمود: میزان قابل توجه مصرف و هدررفت زیاد انرژی در کشور در بخش های مختلف از جمله حمل و نقل، ساختمان و ... قابل قبول نیست.

تمرکز بر استان های پرمصرف

دلاویز با بیان این که یارانه ای که به بخش انرژی تعلق می گیرد، در چین با آن با جمعیت یک ونیم میلیاردی تقریبا مشابه ایران است، ادامه داد: در چند ماه اخیر، در بخش ساختمان، جلسات مختلفی را با نهادهای مرتبط از جمله نظام مهندسی برگزار نموده ایم و در بخش حمل ونقل هم فعالیت های مرتبط با نوسازی ناوگان ادامه یافته و حتی منتهی به امضای قراردادهایی نیز گردیده است. همچنین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با تمرکز بر پنج استان پرمصرف کشور، نشست های مفیدی با استانداران و نهادهای مرتبط استانی برگزار نموده است.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری تفاهم نامه های امضا گردیده شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، خواستار ارائه گزارش پیشرفت هر یک از تفاهم نامه ها شد و گفت: برای امضای هر تفاهم نامه، وقت و انرژی صرف می گردد، بنابراین باید میزان پیشرفت کار هر تفاهم نامه و نتایج آن معین گردد.

شفافیت در اطلاع رسانی

دلاویز با اشاره به رونمایی از سایت جدید شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، تاکید نمود: ماهیت وظایف این شرکت اقتضا می نماید ارتباط خوب، مستحکم و پایداری با بیرون از شرکت برقرار گردد و شفافیت و روزآمد کردن در اطلاع رسانی مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی این شرکت در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت، از جمله برگزاری جشنواره دانش آموزی و رونمایی از نماد بهینه سازی مصرف انرژی، یادآور شد: یکی از پیش نیازهای فعالیت های فرهنگی، دسترسی به بستر الکترونیکی مناسب و کارآمد است که با بارگذاری سایت جدید این شرکت، چنین امکانی نیز فراهم گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیگیر راهکارهای کاهش مصرف بنزین هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیر راهکارهای کاهش مصرف بنزین هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید