چرا مردم کارشان را رها می نمایند؟ تحقیقات جدید در 4 کلمه دلیل آن را می گوید

به گزارش انجمن پرنده پارسی، دلایل اقتصادی و کسب وکاری خوبی برای استقبال از دورکاری کارمندان از سوی شرکت ها وجود دارد. بسیاری از شغل های آینده قابلیت دورکاری دارند.

چرا مردم کارشان را رها می نمایند؟ تحقیقات جدید در 4 کلمه دلیل آن را می گوید

همین طور، دورکاری کارمندان باعث خلاقیت و باروری ذهنی بیشتر آن ها شده و استرس محیط کار را کاهش می دهد. افزون بر این دلایل، هزینه های کسب وکارها را هم کاهش خواهد داد.

یک مطالعه جدید از سوی موسسه FlexJobs در سال 2019 این موضوع را بیشتر تایید نموده و عمده دلایل ترک کار توسط مردم را نشان می دهد. این موسسه در تحقیقی به نام 2019 Annual Survey که برای هشتمین سال متوالی است انجام می گردد؛ از بیش از 7300 پاسخ دهنده درباره انعطاف پذیری محل کار و تاثیرگذاری آن در انتخاب شغل بعدی سوال شده است.

چرا مردم شغل خود را ترک می نمایند؟

در گزارش موسسه FlexJobs بیش از یک سوم کارمندان (حدود 30 درصد) دلیل ترک کار خود را عدم انعطاف پذیری بیان کردند. به طور واضح آن ها گزینه No flexible work options را انتخاب کردند که بیشتر بر انعطاف پذیری در دورکاری شغل اشاره دارد.

به زبان ساده، نزدیک به یک سوم کارمندانی که شغل و شرکت محل کار خود را ترک کردند؛ خواهان آزادی بیشتری در شغل خود شده و خواهان تطابق پذیری بالاتری برای کار و زندگی بودند. آن ها انتظار داشتند کسب وکارها با نیازها و درخواست های آن ها برای تغییر شرایط کار، ساعت کار، نوع و محل کار موافقت نمایند.

در گزارش FlexJobs چهار دلیل واضح برای انعطاف پذیری بیشتر در کار عنوان شده است. این دلایل باید مورد توجه تصمیم گیرندگان در کسب وکارها قرار گیرد تا بتوانند سیاست ها و استراتژی های خود را براساس این موارد تنظیم نمایند:

ایجاد تعادل میان کار و زندگی (75 درصد)

خانواده (45 درصد)

صرفه جویی در زمان (42 درصد)

استرس های رفت و آمد (41 درصد)

از دیگر یافته ها و آمارهایی که می توان در گزارش سال 2019 موسسه FlexJobs اشاره نمود:

16 درصد از کارگران به دلایل مسائل انعطاف پذیری در کار می خواهند شغل بهتری پیدا نمایند.

80 درصد پاسخ دهنده ها اذعان داشتند اگر در کارشان انعطاف پذیری بیشتری وجود داشته باشد؛ روی همین شغل فعلی باقی مانده و به کارفرمایان وفادارتر هستند.

73 درصد پاسخ دهنده ها می گویند در انتخاب شغل آینده بیشتر به فاکتور ایجاد تعادل میان کار و زندگی اهمیت می دهند. مثلا، برای آن ها بیمه درمانی، مدت زمان تعطیلات و سایر مزایای شغلی اهمیت دارد.

چرا کسب وکارها باید تغییر استراتژی دهند؟

موسسه آپ ورک در گزارش UpWork 2019 Future Workforce خود اشاره می نماید در سال 2028، بیش از 73 درصد تیم ها دارای اعضا و کارمندانی دورکاری هستند.

این واقعیت باعث می گردد کسب وکارها به طور جدی تری به آنالیز دلایل افزایش انعطاف پذیری در پست های شغلی کارمندان تفکر نموده و کم کم در استراتژی های خود تغییراتی ایجاد نمایند. در سال های آینده، افراد بیشتر خواهان دورکاری یا کارهای پاره وقت هستند.

در گزارش موسسه FlexJobs حداقل 5 دلیل قانع نماینده برای استقبال از دورکاری توسط کسب وکارها ذکر شده است:

1- حفظ کارمندان

80 درصد کارمندان می گویند اگر در کارشان انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند؛ بر سر کار خود باقی مانده و به کارفرما وفادار هستند.

2- کاهش هزینه ها

28 درصد پاسخ دهنده ها می گویند حاضر به دورکاری هستند و به ازای آن 10 الی 20 درصد حقوق آن ها کاهش پیدا کند. 21 درصد می گویند باید در زمان تعطیلات در کنار خانواده باشند و اصلا کار ننمایند و حاضر هستند پولی برای این روزها نگیرند. 16 درصد هم گفتند نیازی به حقوق و مزایای بازنشستگی ندارند.

3- بهره وری

65 درصد می گویند در محیط کار بیشتر حواس شان پرت می گردد و در خانه بهره وری بیشتری دارند. آن ها می گویند استرس محیط کار، همکاران، عدم تطابق محیط با نیازهای کاری آن ها و راحتی بیشتر، رفت وآمدها و بعضی سیاست های شرکت ها روی بهره وری آن ها اثرگذار هستند.

4- آموزش و تجربه

جالب است بدانید 33 درصد افرادی که می خواهند کارشان را برای انعطاف پذیری بیشتر ترک نمایند؛ در سمت های مدیر و بالاتر هستند. 78 درصد افراد مدرک دانشگاهی دارند و 69 درصد آن هاحداقل مدرک لیسانس و 28 درصد آن ها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

5- استراتژی استخدام

97 درصد پاسخ دهنده ها می گویند اگر در کارشان انعطاف پذیری بیشتری وجود داشته باشد؛ حاضر هستند در طولانی مدت استخدام شرکتی باشند.

در حقیقت، تغییر استراتژی استخدام کسب وکارها می تواند به جذب نیروهای متخصص تر، باتجربه تر، وفادارتر و ارزان تر منجر گردد. افراد می خواهند بهره وری بیشتری داشته باشد و به کارشان متعهد باشند ولی از سوی دیگر میان کار و زندگی یک تعادل برقرار گردد.

منبع

منبع: یک پزشک

به "چرا مردم کارشان را رها می نمایند؟ تحقیقات جدید در 4 کلمه دلیل آن را می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردم کارشان را رها می نمایند؟ تحقیقات جدید در 4 کلمه دلیل آن را می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید