چشم بی خواب سراج پس از دو سال به بازار آمد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، سی امین آلبوم سیدحسام الدین سراج با نام چشم بی خواب به آهنگسازی مجید مولانیا منتشر شد و گام در بازار موسیقی ایران نهاد.

چشم بی خواب سراج پس از دو سال به بازار آمد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، خواننده نامدار اصفهانی که کمتر از 20 روز دیگر تولد 61 سالگی خود را جشن می گیرد، از اواخر دهه 50 با دوگانه نینوا به جرگه خوانندگان موسیقی ایرانی پیوست و در این سال ها هرگز از فراوری و انتشار آلبوم دست نکشید. چشم بی خواب به عبارتی سی امین آلبوم رسمی سراج است که در آخرین روزهای تیرماه 98 رونمایی شد و بازگشت او به بازار با یک اثر تازه چهار سال پس از لب خوانی باران است.

آلبوم 61 دقیقه ای چشم بی خواب 9 قطعه دارد و نوازندگان آن از گروه موسیقی سور هستند. آلبوم با سفر و شعری از مولانا شروع می گردد و بعد نوبت به ساز و آواز اصفهان و چهارمضراب با شعری از حافظ می رسد. جست وجوی دوست از مولانا، چشم بی خواب از حافظ و دولت عشق از حافظ تصنیف های بعدی هستند که به یک قطعه تکنوازی کمانچه آلتو می رسند. سرود کهن با شعری از هوشنگ ابتهاج (سایه)، قطعه 13 دقیقه ای ساز و آواز شور با اشعار باباطاهر و محمدرضا شفیعی کدکنی و انتها قطعه ایران با شعر حسین منزوی انتها بخش آلبوم تازه سراج هستند.

بر اساس آنچه در شناسنامه آلبوم آمده، ضبط ارکستر چشم بی خواب در زمستان 95 و ضبط آواز آن در پاییز 96 اجرا شده و آلبوم پس از دو سال در تابستان 98 به بازار آمده است. جمشید صفرزاده سنتور، حمید قنبری و امین دادوری سازهای کوبه ای، علیرضا دریایی کمانچه، صابر سوری عود، فرنام اسکندری کمانچه آلتو و مجید مولانیا تار نوازندگان گروه موسیقی سور هستند که در فراوری آلبوم با سراج همکاری نموده اند.

سراج در آبان ماه 97 و حدود هشت ماه پس از انتها فراوری چشم بی خواب در یادداشتی کوتاه درباره این آلبوم چنین نوشت: در این مجموعه سعی بر آن بوده است تا در عین وفاداری به سابقه هنری و فرهنگی سرزمین محبوب مان ایران، جذابیت لازم برای مخاطب هم لحاظ گردد. انتخاب اشعار عارفانه و عاشقانه از بزرگان و غزل حماسی ایران من از حسین منزوی مبنای قطعه های باکلام این مجموعه بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "چشم بی خواب سراج پس از دو سال به بازار آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم بی خواب سراج پس از دو سال به بازار آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید