چطور دست فیس بوک را از اطلاعات خود کوتاه کنیم؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، شاید شما نیز همچون میلیون ها کاربر فیس بوک در دنیا نگران نفوذ و دسترسی فیس بوک به اطلاعات شخصی خود نظیر موقعیت جغرافیایی تان باشید، ولی نمی دانید که چگونه می توان دسترسی این غول تکنولوژی به حریم خصوصی خود را قطع کنید.

چطور دست فیس بوک را از اطلاعات خود کوتاه کنیم؟

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،فیس بوک که در سال های اخیر به عنوان بزرگترین پلتفرم شبکه اجتماعی در دنیا شناخته می شد، در طول یک سال گذشته به شدت تحت تأثیر فشارهای سیاسی و همچنین نگرانی های امنیتی نهاده شده است. همچنین رسوایی بزرگی دامان این شبکه بزرگ اجتماعی را در اوایل سال گذشته میلادی گرفته که موجب از دست رفتن محبوبیت و همچنین نارضایتی و ترک میلیون کاربر ناراضی و معترض از فیس بوک شد.

ماجرای این رسوایی اطلاعات از این قرار بود که اخباری منتشر شد که نشان می داد فیس بوک با یک مؤسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان کمبریج آنالیتیکا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی کاربرانش همکاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیس بوک را به خیانت در امانت و همکاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و همچنین نقض حریم شخصی کاربران متهم کردند. این شبکه اجتماعی به سرعت در آماج حملات شدید کاربران بسیاری در سراسر دنیا نهاده شد، به گونه ای که تعداد کثیری از شرکت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال کردن صفحات مجازی خود در فیس بوک اقدام نموده و استفاده از این شبکه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف نموده اند. طبق گزارش های منتشره، اطلاعات بالغ بر 87 میلیون نفر از کاربران فیس بوک در اختیار مؤسسه کمبریج آنالتیکا نهاده شده بود.

حالا کارشناسان به کاربران توصیه نموده اند که به منظور در امان ماندن از دسترسی و نفوذ فیس بوک به اطلاعات و حریم شخصی خود، قادر خواهند بود با تغییر دادن تنظیمات اپلیکیشن فیس بوک در گوشی خود، دستگاه خود را از گزندهای سایبری احتمالی مصون بدارند و امنیت آن را به میزان قابل توجهی بالا ببرند.

بر اساس گزارش وب سایت هکرنیوز، برای این کار، کافیست کاربران به قسمت تنظیمات (Settings) اپلیکیشن فیس بوک مراجعه نموده و بر روی گزینه Settings & Privacy ضربه زده و Privacy Shortcuts را انتخاب نمایند. در این بخش، باید با انتخاب Manage your location settings وارد تنظیمات مربوط به موقعیت جغرافیایی گوشی خود شوند و گزینه Background Location را بر روی گزینه OFF گذاشته و آن را غیرفعال نمایند.

با انجام دادن این اقدامات کاربران فیس بوک قادر خواهند بود به هنگام استفاده از این برنامه و شبکه اجتماعی، خیالشان از عدم دسترسی هرگونه شخص ثالثی به حریم شخصی آنها نظیر موقعیت جغرافیایی آسوده و راحت باشد چراکه در این صورت فیس بوک هیچ دسترسی به تاریخچه لوکیشن و موقعیت های جغرافیایی قبلی و بعدی آنها نخواهد داشت.

منبع: اقتصاد ایران

به "چطور دست فیس بوک را از اطلاعات خود کوتاه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور دست فیس بوک را از اطلاعات خود کوتاه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید