کشف 2 گور دسته جمعی سربازان سوری قربانی داعش

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مقامات سوریه اجساد 57 سرباز سوری که شش سال پیش در حملات داعش به استان الرقه کشته شدند، در دو گور جمعی در شمال این استان کشف و به بیمارستان منتقل کردند.

کشف 2 گور دسته جمعی سربازان سوری قربانی داعش

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مسئولان ذیربط در سوریه پس از شناسایی دو گور جمعی در استان الرقه 57 جسد متعلق به سربازان ارتش سوریه را در آنجا یافته و به بیمارستان نظامی حلب انتقال دادند تا سپس تحویل خانواده هایشان گردد.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، واحدهای مهندسی نظامی و نیروهای پزشکی از اداره بهداشت استان الرقه، 42 پیکر جدید را از دومین گور جمعی واقع در نزدیکی روستای تل الوهب در هفت کیلومتری جنوب غرب شهر عین عیسی در شمال استان الرقه پیدا کردند تا شمار پیکرهای کشف شده از سربازان سوری که شش سال پیش توسط تروریست های داعش کشته شدند به 57 نفر رسیده باشد.

دو گور جمعی در روستاهای الفرحانیه و تل الوهب در جنوب غرب شهر عین عیسی در شمال استان الرقه شناسایی شدند. ارتش سوریه اجساد 15 سرباز را روز سه شنبه از اولین گور در روستای الفرحانیه به بیمارستان انتقال داد.

منابع محلی به اسپوتنیک گفتند: در فاصله ماه های ژوئیه تا آگوست 2014 که گروهک تروریستی داعش به مقرهای لشکر 17 و تیپ 93 ارتش سوریه حمله کرد و نبردهای شدیدی را با یکدیگر داشتند، اهالی بومی روستاهای منطقه اقدام به دفن شبانه نیروهای ارتش سوریه می کردند.

به گفته این منابع، تعداد گورهای جمعی کشف شده از اجساد نظامیان سوری در حومه شهر الرقه تا به امروز به شش عدد رسیده است. پیش از این در سال 2018 دو گور جمعی حاوی اجساد صدها نفر از نیروهای تیپ 93 که توسط داعش درتابستان سال 2014 کشته شده بودند، کشف شد.

دو گور جمعی دیگر هم در روستاهای حزیمه و تل السمن استان الرقه شناسایی شده که متعلق به پیکر سربازان لشکر 17 غرب الرقه است و قرار است به زودی نبش گردد.

در همین حال تا به امروز 29 گور جمعی در استان الرقه که چند سالی در کنترل داعش بود کشف شده است. این گورها حاوی اجساد هزاران غیرنظامی و نظامی بوده که توسط داعش یا در حملات هواپیماهای ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا یا در درگیری میان شبه نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا با داعش کشته شدند.

بنا بر گزارش ها، بیش از 85 درصد شهر رقه و حومه آن طی سال های جنگ به طور کامل تخریب شده و در حال حاضر جز بخش هایی از جنوب این استان، تحت کنترل کردهای متحد با آمریکاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کشف 2 گور دسته جمعی سربازان سوری قربانی داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 2 گور دسته جمعی سربازان سوری قربانی داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید