یمن: در صورت تداوم حملات ائتلاف پاسخ ما شدیدتر خواهد بود

به گزارش انجمن پرنده پارسی، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هشدار داد: در صورتی که ائتلاف سعودی طرح صلح پیشنهادی ما را نپذیرد ما طرح ها و برنامه های آماده برای پاسخ شدیدتر را داریم.

یمن: در صورت تداوم حملات ائتلاف پاسخ ما شدیدتر خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل انجمن پرنده پارسی، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن، روز گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد: طرح مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی از این نقطه نظر که ما خواستار صلح و توقف خونریزی هستیم، مطرح شد.

شرف هشدار داد: اگر ائتلاف متجاوز با ابتکار عمل رئیس شورای عالی سیاسی یمن موافقت نکند ما طرح ها و برنامه هایی برای پاسخ داریم.

وی در ادامه گفت: در شرایط صلح، شاخه زیتون تقدیم می کنیم و در شرایط جنگی، چنان (به متجاوزان) رنج و سختی خواهیم دادیم که هرگز تصورش را نخواهند کرد.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در آمریکا حضور دارد و تماس های آمریکایی، سعودی و اماراتی در جریان است و طرح ما در این چارچوب بررسی می شود.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن، جمعه گذشته طرح صلحی را در زمینه توقف حملات پهپادی و موشکی به عربستان اعلام کرد.

این بعد از حملات 14 سپتامبر به تأسیسات پالایشگاهی خریص در شرق عربستان و بزرگترین پالایشگاه جهان در بقیق در 200کیلومتری شمال خریص بود.

وزیر مشاور عربستان در امور خارجه در اولین واکنش ریاض به طرح مذکور، اعلام کرد عربستان سعودی میزان جدیت انصارالله در اجرای طرح صلحی را که مطرح کرده ، زیر نظر دارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یمن: در صورت تداوم حملات ائتلاف پاسخ ما شدیدتر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن: در صورت تداوم حملات ائتلاف پاسخ ما شدیدتر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید