91 گود پرخطر در تهران

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ساماندهی و مشخص تکلیف 58 گود پایتخت در یک سال گذشته اطلاع داد.

91 گود پرخطر در تهران

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مهدی صالحی با اشاره به آخرین وضعیت گودهای تهران گفت: شورای اسلامی شهر تهران در آذرماه سال 96 معاونت شهرسازی را مکلف به شناسایی و معین تکلیف گودهای فاقد عملیات عمرانی شهر تهران کرد و در بهمن ماه همان سال، 279 گود شناسایی شد.

وی با بیان اینکه از آن تاریخ تا کنون 58 گود معین تکلیف شده و به تراز صفر-صفر رسیده اند، ادامه داد: در حال حاضر 221 گود فاقد عملیات عمرانی در پایتخت داریم که 45 مورد آن ها متعلق به دستگاه های دولتی است. همچنین از مجموع گودهای فاقد عملیات، 91 گود پرخطر و بیش از 40 گود میان خطر محسوب می شوند.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به تکلیف شهرداری تهران طبق بند 14 ماده 55 قانون اساسی نسبت به ایمن سازی گودهای پرخطر گفت: یکی از چالش های ما در حوزه گودها مربوط به دستگاه های دولتی است؛ متاسفانه شهرداری برای پایدارسازی و ایمن سازی گودهای پرخطر ردیف اعتباری ندارد و باید از بخش های دیگر در این زمینه هزینه کند.

صالحی در پاسخ به این سوال که طبق قانون، شهرداری می تواند با احتساب جریمه هزینه پایدارسازی را از مالک دریافت کند، توضیح داد: در این خصوص، سوال این است که هزینه چه زمانی پرداخت می گردد؟ یک سال، دوسال یا پنج سال؟ شهرداری برای آن که بتواند هزینه پایدارسازی را از مالک بگیرد، در مرحله اول باید طرح دعوا کند تا بعد از چند سال به حق خود برسد.

بنا براعلام شهرنوشت، وی در سرانجام به مهم ترین گودهای پرخطر تهران اشاره نمود و گفت: در حال حاضر گود برج میلاد و گود متعلق به بانک صادرات در خیابان ستاری از مهم ترین گودهای پرخطر محسوب می شوند که عملیات ایمن سازی و پایداری سازی آن ها از سوی شهرداری مناطق 2 و 5 در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "91 گود پرخطر در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "91 گود پرخطر در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید