ماتیس به مقدونیه می رود

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزیر دفاع آمریکا در نظر دارد در آستانه رفراندوم مقدونیه برای خاتمه دادن به مناقشه اسمی با یونان و باز شدن راه پیوستن به ناتو به مقدونیه برود.

ماتیس به مقدونیه می رود

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جیمز ماتیس، رئیس پنتاگون اظهار داشت که او نگران کوشش روسیه برای مداخله در نتایج رفراندومی است که اگر به صورت موفقیت آمیز برگزار گردد می توان شاهد پیوستن مقدونیه به اتحادیه اروپا بود.

وی در جمع خبرنگاران در پنتاگون اظهار داشت: دموکراسی باید اجرا گردد. با توجه به رفتار روسیه از استونی گرفته تا آمریکا، از اوکراین تا مقدونیه همواره برخلاف قوانین بوده و بر همین اساس من نگران هستم. من به آنجا می روم که آشکارا به همه اعلام کنم که ما در کنار مردم مقدونیه هستیم.

این سفیر ماتیس در حالی انجام می گردد که ناتو در ماه ژوئیه که به طور رسمی این کشور بالکان را برای پیوستن به این ائتلاف دعوت کرد.

پارلمان مقدونیه سی ام سپتامبر را زمان برگزاری رفراندوم درباره تغییر نام این کشور اعلام نموده است.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 232

به "ماتیس به مقدونیه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماتیس به مقدونیه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید